Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vila Stiassni láká na stopy Löw-Beerů

Vila Stiassni láká na stopy Löw-Beerů

Kdy 5. únor 2016 - 8. květen 2016 Výstavy
Dodnes patrné stopy života jedné z nejvýznamnějších brněnských rodin z období první republiky mapuje výstava, jejíž premiéra proběhla loni na jaře ve vile Löw-Beer. Nyní bude její repríza k vidění ve vile Stiassni, a to od pátku 5. února do neděle 8. května.

Výstava, jejíž vernisáž proběhne ve středu 3. února v 17 hodin, mapuje obytné, průmyslové a další stavby na území Brna, které dodnes připomínají osudy tří generací Löw-Beerů – rodiny významných průmyslníků podnikajících ve vlnařství a cukrovarnictví. Návštěvníci města i Brňané tyto objekty zatím často míjejí bez většího povšimnutí, výstava proto připomíná hospodářské a stavební aktivity rodiny Löw-Beerů a zasazuje je do historických souvislostí.

Expozici o rodině významných textilních podnikatelů a jejich brněnském působení připravilo Muzeum Brněnska ve spolupráci s příspěvkovou organizací Vila Löw-Beer a Metodickým centrem moderní architektury v Brně.

Unikátní stavbu, jakých není v Česku mnoho, nezná tolik lidí jako její slavnou sestru, vilu Tugendhat. Manželé Alfred a Hermine Stiassnych pocházeli z rodin významných židovských průmyslníků předválečného Československa.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 2. 2016
14.4.
28.10.
Turistický minibus v Brně

Turistický minibus v Brně

Brno, Jižní Morava
7.4.
3.6.
Jarní komentované prohlídky v Brně

Jarní komentované prohlídky v Brně

Brno, Jižní Morava
1.1.
10.11.
Trhy na Zelňáku 2018

Trhy na Zelňáku 2018

Brno, Jižní Morava
16.5.
24.6.
Bydlení zítřka

Bydlení zítřka

Brno-střed, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí