Úvod > Aktivity & akce > Akce > Velká rodinná turistická vstupenka v Plzni

Velká rodinná turistická vstupenka v Plzni

Kdy 1. červenec 2017 - 30. září 2017 Společenské akce
Velká rodinná turistická vstupenka je název nového turistického produktu, který pro letošní sezónu připravil Plzeň-Turismus ve spolupráci se Zoologickou a botanickou zahradou, Dinoparkem, Techmanií Science Centrem a Muzeem loutek.
Dva dny (přesně 48 hodin), čtyři TOP plzeňské turistické atrakce pro děti a spousta zábavy pro celou rodinu. To vše si můžete v Plzni užít za 999 korun díky Velké rodinné turistické vstupence, jejímž prostřednictvím můžete společně  za jednu cenu navštívit plzeňskou zoologickou zahradu, přilehlý DinoPark, originální Muzeum loutek i oblíbené science centrum Techmania s jediným 3D planetáriem v České republice.
 
Pokud navštívíte všechna zmiňovaná místa, ušetříte téměř třetinu peněz, které byste utratili za jednotlivé vstupenky. Rodinné vstupné do všech čtyř objektů stojí v součtu 1410 korun. Ušetříte tak více než 400 korun. Nabídka je platná od 1. července do 30. září. Vstupenka platí pro dvě dospělé osoby a dvě děti od 3 do 15 let.
 

Jak vstupenka funguje?

Vstupenku bude možné od konce června zakoupit v Turistickém informačním centru v Plzni na náměstí Republiky 41 nebo také online prostřednictvím webu plzenprodeti.cz. Platnost vstupenky je 48 hodin od zahájení návštěvy prvního ze čtyř zmiňovaných turistických cílů. Pořadí návštěvy záleží jenom na vás. Vstupenka je nepřenosná, proto při jejím zakoupení musíte vyplnit jméno jedné dospělé osoby, která může být při vstupu do jednotlivých cílů  z důvodu ověření totožnosti vyzvána k předložení občanského průkazu. V každém ze 4 vyjmenovaných turistických cílů vám bude u pokladny odstřižen útržek s označením daného turistického cíle.


TIPY NA VÝLET: TURISTICKÉ CÍLE V PLZNI PRO RODINY S DĚTMI

Zoologická a botanická zahrada
Plzeňská zoo je unikátní nejen tím, že chová nejvíce druhů zvířat ze všech zoo
v České republice, ale i svým jedinečným spojením s botanickou zahradou.
V orientální expozici se máte možnost seznámit s makaky, gibony a nosorožčí rodinkou. Nechybí tu samozřejmě ani afričtí velikáni jako žirafy, gepardi a lvi.

V blízkosti statku Lüftnerka se projdete expozicí Česká řeka, jejíž ozdobou je párek hravých vyder. Užít si můžete i řadu komentovaných krmení, třeba během návštěvy u tučňáků. Upozorňujeme, že vstup do zoo je pro čtyřnohé mazlíčky zakázán. Více na

DinoPark
DinoPark nabízí desítky ozvučených modelů prehistorických zvířat v životních velikostech. Největším modelem je opravdu gigantický Apatosaurus dlouhý 23 metrů. Součástí DinoParku je i 3D kino, dětské paleontologické hřiště či naučná stezka pro děti. Jedná se o samostatný areál, který se ovšem nachází v bezprostřední blízkosti plzeňské zoo, a proto doporučujeme naplánovat návštěvu těchto objektů ve stejný den.

Techmania Science Center
Vaše děti jistě ocení návštěvu Techmania Science Center, které nabízí neformální a zábavné poznání světa kolem nás. K dispozici jsou zde interaktivní expozice, vědecké show, atraktivní programy ve špičkově vybavených laboratořích a dílnách a zajímavosti ze světa vědy a techniky, které si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži. Součástí objektu Techmanie je i jediné 3D Planetárium v České republice.

Muzeum loutek
Loutkářství má v Plzni bohatou tradici, vždyť právě v Plzni se v dílně Josefa Skupy před necelými 100 lety narodily známé postavičky Spejbl a Hurvínek. V Muzeu loutek se seznámíte s historií prvních plzeňských kočovných divadel, s divadly rodinnými a také se současnou loutkářskou tvorbou spojenou s plzeňským Divadlem Alfa. Děti si tu budou moci vyzkoušet, jak se loutky vodí a zahrát si vlastní divadlo. Muzeum také nabízí také speciální father-friendly program připravený na míru pro návštěvu tatínků s dětmi.

Která místa s dětmi ještě navštívit?
Věž katedrály sv. Bartoloměje se svojí výškou 102,26 m tvoří dominantu města. Spočítáte, kolik schodů vede až k ochozu, ze kterého je za každého počasí překrásný výhled na město a jeho okolí? Když bude jasný den, dohlédnete až na Šumavu!

Historické podzemí je labyrint chodeb, sklepů a studní budovaných pod Plzní od 14. století. Vstoupit do něj můžete v rámci komentovaných prohlídek každý den. Dozvíte se, jak podzemí vznikalo, seznámíte se s každodenním životem obyvatele města ve středověku. Vstup na prohlídky je povolen dětem od čtyř let.

Muzeum strašidel najdete ve sklepeních pod hotelem Central. Pokud se rádi příjemně bojíte, jste na správném místě. V expozici nechybí postavy z plzeňských pověstí jako je bájný Radouš, Saracénský čert, víly, čarodějnice
a vodníci.

Muzeum knihtisku představuje Plzeň jako kolébku knihtisku v českých zemích. Je příhodně umístěno do původní tiskárny z roku 1911. Součástí expozice jsou i historické tiskařské a sazečské stroje. Víte, co je to „falcovačka“ a „papšer“? Pokud ne, určitě navštivte muzeum knihtisku.

Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení pro všechny věkové skupiny. Pohádky pro předškoláky, dobrodružné příběhy pro školní děti, na své si přijdou i puberťáci a dospělí.

Airpark Zruč je nevšední technické muzeum, které se nachází 5km od Plzně
v obci Zruč. Soukromá rodinná sbírka obsahuje desítky letadel, vrtulníků a tanků. Na některé exponáty je dovoleno se pouze dívat, do mnohých z nich ale můžete nastoupit a vlastníma rukama „osahat“. Muzeum se nachází pod širým nebem, za nepříznivého počasí tedy nezapomeňte pláštěnku.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 9. 2017
19.5.
15.9.
Večerní tematické prohlídky historického centra Plzně

Večerní tematické prohlídky historického centra Plzně

Plzeň, Plzeňsko a Český les
19.5.
30.9.
Prvorepubliková Plzeň

Prvorepubliková Plzeň

Plzeň, Plzeňsko a Český les
5.6.
30.6.
Výstava obrazů V. Ustimenko

Výstava obrazů V. Ustimenko

Plzeň, Plzeňsko a Český les
24.3.
15.12.
Plzeňské farmářské trhy 2018

Plzeňské farmářské trhy 2018

Plzeň, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Pension v Solní v Plzni

Pension v Solní v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les