Úvod > Aktivity & akce > Akce > Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda 2018

Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda 2018

Kdy 12. květen 2018 13:00 - 17:00 Sportovní akce
Jaro je sice už podle kalendáře tady, ale ve skutečnosti nemůže ani letos začít bez Velké jarní cyklojízdy. Ta letos v Praze proběhne v sobotu 12. května od 13.00 do 20.00 hodin. Cyklojízda podruhé vyrazí z více směrů najednou, které se setkají v centru dojedou do vnitrobloku Petrohradská.
Největší akce svého druhu je každoročně nejen oslavou svobodného pohybu, ale i manifestem přání po dostupnějším a bezpečnějším bezmotorovém pohybu městem, vybídnutím k širší diskusi o cyklodopravě jako o efektivním a ohleduplném způsobu dopravy i podporou těm, kdo se za městskou cyklistiku perou na úřadech.


Letos opět ze čtyř směrů

Letošní jarní cyklojízda bude mít opět hvězdicový charakter. Pojede se ze čtyř směrů a všichni se sjedou až před ateliérem Petrohradská kolektiv (Petrohradská 438/13, Praha). Ateliérový komplex zřízený v budově bývalé čokoládovny, určené k demolici. Nabízí prostor k tvorbě umělcům a profesionálním kreativcům a snaží se vytvořit tak inspirativní prostředí pro rozvoj kultury v srdci pražských Vršovic.
 

Doprovodný program

Pro každoroční svátek všech cyklistů jsme letos ve snaze o lepší počasí zvolili pozdější datum než obvykle – sobotu 12. května. Startuje se opět ze čtyř směrů najednou (proto hvězdicová cyklojízda), které se budou postupně setkávat. Všechny čtyři skupiny se setkají na Václavském náměstí a odtud už dojedou jako jeden společný peloton přes Nuselský most do cíle ve vnitrobloku Petrohradská kolektiv.

Nakonec společně projedete centrem až do cíle, který je letos připraven v Petrohradská kolektiv. V cíli čeká účastníky afterparty s DJ´s, gril, cykloworkshop pro děti nebo servisování kol od Bajkazylu. A pozor, prvních 100 lidí na jihozápadní trase získá volný vstup na koncert vážné hudby. Cestou ke společnému setkání ramen cyklojízd bude na programu tanečnice, DJ a možná i harmonikář.

V letošním volebním roce bude na programu i debata s politickými kandidáty v komunálních volbách o pražské cyklodopravě (začátek v 17:30).  Účast přislíbili radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD), radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN), zastupitelé Filip Humplík (ODS), Ondřej Mirovský (SZ), Viktor Mahrik (Piráti) a také Miroslav Prokeš (KSČM) a Adam Scheinherr (Praha sobě).
 

Společně za pozitivní změnu

Na cyklojízdách nejde jen o oslavu svobodného pohybu, ale i manifestaci přání po dostupnějším a bezpečnějším bezmotorovém pohybu městem, vybídnutí k širší diskusi o cyklodopravě jako efektivním a ohleduplném způsobu dopravy. Podpořte i vy svou účastí na Velké jarní cykklojízdě úsilí o změnu k lepšímu tam, kde žijete!
 

Dopravní omezení

Průjezd cyklojízdy může způsobit krátkodobá dopravní omezení mezi 14 a 17. hodinou na různých místech centra Prahy. Organizátoři řidičům doporučují vyhnout se v těchto hodinách centru po Městském okruhu.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 5. 2018
14.2.
31.12.
Farmářské trhy na Jiřáku 2018

Farmářské trhy na Jiřáku 2018

Praha 3, Praha
1.6.
25.6.
Tanec Praha 2018 - 30. ročník

Tanec Praha 2018 - 30. ročník

Praha 3, Praha
1.1.
31.12.
Pražský motoráček

Pražský motoráček

Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí