Úvod > Aktivity & akce > Akce > Velikonoční jarmark v muzeu Mělník

Velikonoční jarmark v muzeu Mělník

Kdy 19. březen 2016 9:00 - 17:00 Lidová řemesla a trhy
Tradiční Velikonoční řemeslný jarmark v mělnickém muzeu. Návštěvníky oblíbená akce přivítá kolem pěti desítek řemeslníků s plnými košíky velikonočního a jarního zboží. Pro děti bude připraveno 12 tvořivých dílniček. Pro letošní rok muzeum navíc připravilo speciální program pro děti "Poledne zvoníme"
Své originální výrobky představí šperkaři, dráteníci, perníkářka či tvůrci textilních produktů. Těšit se můžete na dřevěné hračky, bylinkářské zboží, jarní vazby, dekorace z decoupage, scrapbookingu a oblíbené jarní senáče, najdete tu malované obrázky, kamínky a háčkované dárky.

Mělnické muzeum je neodmyslitelně spojeno s uměním mistryně lidové umělecké tvorby Olgy Pětníkové a ukázkou zdobení kraslic voskovým reliéfem. Oko potěší svěží osobité motivy na perníčkách Emilie Jablonské. Dvojice držitelů certifikátů regionálních produktů Josef Mrňák a Jiří Herzlík představí původní šperky ze dřeva a kovu.

Kreativní rodiny se mohou těšit na více než tucet rukodělných dílniček, kde si mohou pod vedením zkušených lektorů vyrobit nejrůznější dárky, hračky a dekorace. Novinkou by měla být dílnička hrnčířská. Pro letošní rok muzejníci připravili program pro děti „Poledne zvoníme“, v němž si připomenou hrou, popěvky a tvořením tradici řehtání (10.00 – 11.00 a 13.00 – 14.00 hod.).
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 2. 2016
5.5.
6.5.
Vítání ptačího zpěvu

Vítání ptačího zpěvu

Mělník, Střední Čechy
4.5.
27.8.
Kam s ním? Do muzea!

Kam s ním? Do muzea!

Mělník, Střední Čechy
26.5.
Mělnická muzejní noc

Mělnická muzejní noc

Mělník, Střední Čechy
8.10.
Festival ptactva Veltrusy

Festival ptactva Veltrusy

Mělník, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí