Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze
"> "> "> "> "> "> "> "> 148581-original-eg5ry.jpg "> Staroměstské náměstí "> Advent v Praze "> vanocni-trhy-orloj.jpg "> 33. Událost - Vánoční trhy Praha.jpg
2.12.
6.1.
+ Přidat foto

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Kdy 2. prosinec 2017 10:00 - 6. leden 2018 22:00 Společenské akce
Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Centrum metropole se oblékne do přírodních prvků s živými stromky i vůní jehličí a bílé střechy prodejních domků navodí zimní atmosféru.
Návštěvníci Staroměstského náměstí si budou vychutnávat atmosféru po celý den za tónů vánoční hudby. Samotný program na pódiu vychází z českých svátečních tradic. V podání dětských, amatérských i profesionálních souborů a muzikantů z České republiky i ze zahraničí zazní koledy, sólový i sborový zpěv a také koncerty. Malé i velké návštěvníky navíc čekají divadelní představení.

Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. Vánoční trhy 2017 začnou na Staroměstském i Václavském náměstí 2. prosince a potrvají až do 6. ledna 2018.
 

Kulturní program

Po celou dobu konání trhů si mohou návštěvníci trhů užít program na velkém pódiu na Staroměstském náměstí. Čekají je živá vystoupení folklórních, národopisných i dětských souborů z celé republiky i ze zahraničí, programové bloky pro malé i velké, víkendové dětské vánoční dílny, taneční vystoupení i pravidelné promítání adventních koncertů vždy v neděli od osmi hodin večer. Děti také čeká ve vybrané dny od půl šesté promítání Večerníčků.
 

Staroměstský trh mezi 10 nejkrásnějšími na světě

Krásu a atmosféru adventního tržiště v centru Prahy ocenil tentokrát prestižní americký týdeník US News & World Report. Ten je zařadil ve své cestovatelské rubrice mezi deset nejhezčích na světě. V současné době Praha vévodí hlasování čtenářů před Vídní, Taosem v Novém Mexiku a Londýnem.


Vánoční strom
Poprvé se slavnostně rozsvítí v sobotu 2. prosince v 16.30 hodin.  Všechny další dny se bude rozsvěcet pravidelně vždy v půl (16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30, 21.30 hodin). Při světelné animaci (2.05 minut) se budou střídat dva hudební motivy. Smrk se rozzáří buď na hudební motiv Vltavy z cyklu Má Vlast Bedřicha Smetany, nebo na titulní skladbu z Krkonošských pohádek Vadima Petrova.


Tematicky dekorované štíty domků
V celém prostoru tržiště se setkají hosté s reálnými výjevy z historie. Dvacet tematicky dekorovaných štítů domků představí velké pražské historické osobnosti a události. Návštěvníkům poskytnou historická fakta a informace a výzdobě trhů dodávají nově edukativní charakter. Jsou věnované štíty čtyřem slavným pražským osobnostem – Karlovi IV., Rudolfovi II., Rabimu Löwovi a Franzi Kafkovi. Každý bude na štítu vyobrazen, jak je pro něj nebo jeho dobu typické.


Vánoční trhy pomáhají potřebným
Na Staroměstském náměstí umístí pořadatelé po celou dobu trhů kasičku, kam je možné přispět Nadaci Pražské děti, která pomáhá dětem na onkologii a hematologii ve Fakultní nemocnici Motol. Během adventu pomohou zájemci také projektu Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize Pomozte dětem (Kuře).


Program

Čtvrtek 4. ledna 2018          
16.00 – 17.30  Radost v ulicích – novoroční koncert                                                          
17.30 – 17.45  Večerníček s Českou televizí                                                                     
17.45 – 19.00  Beracha – novoroční koncert                                                                      
 
Pátek 5. ledna 2018 
16.00 – 18.00  Tříkrálové oslavy                                                                                       
 
Sobota 6. ledna 2018          
16.00 – 17.30  Novoroční koncert - účinkují studenti Mezinárodní konzervatoře Praha   
17.30 – 17.45  Večerníček s Českou televizí                                                                     
18.15 – 19.00  Pilot – novoroční koncert                                    
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí