Úvod > Aktivity & akce > Akce > Václav Zapadlík - Známky s vůní benzínu

Václav Zapadlík - Známky s vůní benzínu

Kdy 18. září 2015 9:00 - 14. únor 2016 17:00 Výstavy
Poštovní muzeum představuje ve svých prostorách výstavu Václav Zapadlík - Známky s vůní benzínu. Václav Zapadlík je představitelem fotorealismu a ve své tvorbě se zaměřuje výhradně na dopravní techniku. Výstava je ojedinělá spojením návrhů známek a technických exponátů.
Výstava si klade za cíl seznámit širokou veřejnost s mistrovou tvorbou, neodmyslitelně spjatou s malbou a kresbou historických automobilů, v kontextu známkové tvorby. Kromě samotných známek budou vystaveny originální návrhy známek a razítek, obálky prvního dne vydání a známkové sešitky zastupující jednotlivé emisní řady let 2012–2015.

Návštěvníci výstavy se mohou rovněž těšit na zajímavé exponáty zapůjčené z Národního technického muzea, například motor motocyklu Praga 350, automobilové houkačky, reflektory či tachometry pocházející z automobilů vyrobených v letech v letech 1905–1940.

Součástí expozice bude unikátní pojízdný model kapotovaného autíčka, vyrobený v roce 1940 karosárnou Sodomka (ze sbírky Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě), který bude v průběhu výstavy vystřídán legendárním motocyklem značky Čechie 33/Böhmerland (opět ze sbírky Národního technického muzea).

Poštovní muzeum připravilo k výstavě také zajímavé doprovodné akce pro veřejnost i pro školy.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 10. 2015

Ubytování a restaurace v okolí