Úvod > Aktivity & akce > Akce > Tubes - Ira Svobodová

Tubes - Ira Svobodová

Kdy 23. listopad 2017 10:00 - 14. prosinec 2017 18:00 Výstavy
Malířka Ira Svobodová po 5 letech práce pro zahraniční galerie vystavuje v Praze v pop up galerii vytvořené speciálně pro výstavu. Nejnovější série abstraktních obrazů TUBES je inspirovaná jejím ateliérem a vážnou hudbou. Svobodová vystavuje především v USA. Zabývá se geometrickou abstrakcí.
V prosvětleném bělostném ateliéru postávaly opřené o zeď a čekaly na svou příležitost. Odložené kartonové tubusy od malířských pláten začaly Iru Svobodovou vyzývat k interakci a probouzet v ní hravost. Postupně je opatřila i barevnými nátěry a vytvářela z nich jedno zátiší vedle druhého. Netrvalo dlouho a umělkyně zcela podlehla kouzlu nezávazné spontánní hry, jejíž výsledky se rozhodla transformovat v obrazy. Nový cyklus byl na světě.

Ateliér se tak pro Iru stal nejen místem tvorby, ale i zdrojem inspirace. Prostorem, v němž během malování za poslechu hudby zažívá pocit štěstí a naplnění. A právě tento svůj mikrosvět, do něhož hned tak někoho nepustí, se odhodlala na současnou výstavu přenést a nechat vás do něj nahlédnout.

Zaposlouchejte se do jejích oblíbených hudebních skladeb a nechte se prostřednictvím maleb přenést do abstraktních krajin, v nichž více či méně nakloněné barevné vertikály vystupují před či za obdélníky napnutých pláten.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 11. 2017

Ubytování a restaurace v okolí