Úvod > Aktivity & akce > Akce > Sobotní prohlídky historického centra Klatov

Sobotní prohlídky historického centra Klatov

Kdy 6. červenec 2019 10:00 - 31. srpen 2019 11:30 Sportovní akce
Vydejte se na prohlídku historického centra Klatov a poznejte jedno z nejkrásnějších měst v česko-bavorském pohraničí, známé jako "brána Šumavy". Každou sobotu v 10 hodin.
Od července do konce srpna se v Klatovech již tradičně konají pravidelně každou sobotu dopoledne prohlídky historického centra, určené pro širokou veřejnost, individuální turisty či rodiny s dětmi. Během zhruba 80 minutové prohlídky se seznámíte se vším, co je v Klatovech jedinečné a dozvíte se i něco z toho, co se v knižních průvodcích ani na internetu nepíše.

Prohlídky se konají za každého počasí a při jakémkoli počtu účastníků! Místo setkání: renesanční dvorek v budově infocentra (na horní straně náměstí, č.p. 66 - vchod z Vídeňské ulice).


V rámci prohlídek Klatov:
  • uvidíte jedinečný film o historii města a vývoji památek, vytvořený speciálně pro tyto prohlídky, zachycující i běžně nepřístupná místa
  • prohlédnete si historické jádro města a dozvíte se zajímavosti o jednotlivých památkách
  • navštívíte běžně nepřístupné prostory bývalého dominikánského kláštera (opravený v roce 2007) a přilehlý kostel sv. Vavřince
  • Prohlídka končí u nejnovější z klatovských památek - Pavilonu skla (PASK), který vystavuje jedinečný soubor více než 700 kusů skla šumavské sklárny Lötz z Klášterského Mlýna u Rejštejna. Jedná se o unikátní sbírku světového významu vystavenou navíc v nově zrekonstruované budově, která získala velmi prestižní Národní cenu za architekturu 2015.
  • prohlídka je zdarma

Prohlídku historického centra Klatov si mohou objednat také organizované skupiny, školní výlety či skupiny žáků a studentů. Prohlídka města je v tomto případě možná v kterýkoli den i mimo letní sezónu a může být zaměřena podle přání a časových možností skupiny.

Organizátor prohlídek: Mgr. Pavel Koura, tel.724 092 224.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí