Úvod > Aktivity & akce > Akce > Slavnosti podzimu na zámku Loučeň – svátek Svatého Martina

Slavnosti podzimu na zámku Loučeň – svátek Svatého Martina

Kdy 11. listopad 2017 19:00 Společenské akce
Zámecká slavnost zahájí příjezd Svatého Martina na bílém koni a bude pokračovat následným putováním setmělým zámeckým parkem za svatomartinskými světélky. Zámečtí připravili pro návštěvníky husí hody a ochutnávku svatomartinského vína. Program začne úderem poledne a potrvá až do pozdního večera.
. Nedílnou součástí posvícení je také tradiční jarmark se spoustou dobrot a řemeslných výrobků. V průběhu konání slavností budou probíhat prohlídky zámku s kostýmovanými postavami, dětské prohlídky i oblíbená čokoládová prohlídka.

V 17:30 je připravena speciální svatomartinská prohlídka zámku při svíčkách s mladým vínem a svatomartinskými rohlíčky. Svatomartinských slavností je příjezd sv. Martina na zámecké nádvoří a požehnání svatomartinskému vínu. Následně průvod dětí hledá, ve svíčkami osvětleném labyrintu, Sv. Martina který se hned po křtu vína ztratí z dohledu v setmělém zámeckém parku.

Slavnosti Sv. Martina jsou jednou z nejvyhledávanějších na zámku. Jsou příležitostí spatřit příjezd Martina na bílém koni, tradičního zvěstovatele příchodu zimních dnů a gurmánským zážitkem, protože jsou přichystány tradiční pokrmy tohoto období.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 10. 2017
29.4.
26.12.
Večerní a noční prohlídky na zámku Loučeň 2017

Večerní a noční prohlídky na zámku Loučeň 2017

Nymburk, Střední Čechy
1.11.
30.11.
Listopadová romance na Chateau Mcely

Listopadová romance na Chateau Mcely

Mcely, Střední Čechy
25.12.
26.12.
Večerní vánoční prohlídky na zámku Loučeň

Večerní vánoční prohlídky na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
25.11.
Zahájení Adventu na zámku Loučeň

Zahájení Adventu na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí