Úvod > Aktivity & akce > Akce > Ski areál Špičák slaví pololetní prázdniny - lyžování pro děti zdarma

Ski areál Špičák slaví pololetní prázdniny - lyžování pro děti zdarma

Kdy 30. leden 2016 Akce pro děti
Děti si na Špičáku v sobotu 30.ledna zasoutěží a lyžují zadarmo.

Tradičních pět disciplín čeká všechny děti do 14 let v sobotu 30. ledna od 9 do 12,30 hodin tentokrát v prostoru u dojezdu rodinné sjezdovky Spodní Šance (kousek pod novým parkovištěm).  V pátek 29. ledna začínají pololetní prázdniny a některým okresům už i jarní. Všechny děti dostanou po dokončení pětiboje skipas na celý den lyžování zdarma,. Jen kvůli odbavovacímu systému potřebují pouze 100 korun na vratnou zálohu k čipové kartě. V kase jim samozřejmě stokorunu po odevzdání čipovky, až skončí s lyžováním, obratem vrátí
 
V libovolném pořadí se postupně na jednotlivých stanovištích krmí Yetti sněhovými koulemi, leze do iglú, sráží kuželky ledním medvědem, projíždí slalom ve stylu psího spřežení a koupou tučňáci. Po absolvování soutěží děti odevzdají vyplněnou kartičku s výsledky a dojdou si vyzvednout jízdenku na vleky do kasy. Připravených disciplín se nemusí obávat, protože je bez problémů zvládnou. Tři nejlepší v každé věkové kategorie navíc vyhrají další ceny. Ty se budou předávat při vyhlašování výsledků u stánku moderátora ve 13 hodin.
 
Kartičku, kam si zapíší své jméno, věk a dosažené body a časy na jednotlivých stanovištích, obdrží také u stánku moderátora. Soutěží se ve třech věkových kategoriích (do 6 let, 7-9 let, 10-14 let). Akci a předváděné výkony přímo na místě komentuje moderátor. Pro zahřátí bude zdarma čaj, pro dospělý doprovod ochucený.      
 
Ski areál Špičák se nachází v západních Čechách nedaleko Železné Rudy v těsné blízkosti hranic s Německem. Špičák nabízí celkem pět sjezdových tratí a další cvičná a dětská lyžařská hřiště. Přepravu lyžařů zajišťuje čtyřsedačková lanová dráha a 10 vleků, celková přepravní kapacita je 5500 osob/hodinu. 6,7km, tj. 80%, sjezdových tratí je uměle zasněžováno. Snowpark nabízí raily i skoky pro začínající i pokročilé ridery. Snowpark je denně upravovaný profesionálním shaperem. Novinkou sezóny 2014/15 je propojení Špičáku s areálem Nad Nádražím jedním skipasem.

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 1. 2016
6.12.
31.1.
Papírové betlémy

Papírové betlémy

Sušice, Šumava
16.6.
16.6.
Ať žijí strašidla

Ať žijí strašidla

Kašperské Hory, Šumava
3.1.
28.12.
Věci všední, přesto neobyčejné

Věci všední, přesto neobyčejné

Klatovy, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí