Úvod > Aktivity & akce > Akce > Ski areál Špičák slaví pololetní prázdniny - lyžování pro děti zdarma

Ski areál Špičák slaví pololetní prázdniny - lyžování pro děti zdarma

Kdy 30. leden 2016 Akce pro děti
Děti si na Špičáku v sobotu 30.ledna zasoutěží a lyžují zadarmo.

Tradičních pět disciplín čeká všechny děti do 14 let v sobotu 30. ledna od 9 do 12,30 hodin tentokrát v prostoru u dojezdu rodinné sjezdovky Spodní Šance (kousek pod novým parkovištěm).  V pátek 29. ledna začínají pololetní prázdniny a některým okresům už i jarní. Všechny děti dostanou po dokončení pětiboje skipas na celý den lyžování zdarma,. Jen kvůli odbavovacímu systému potřebují pouze 100 korun na vratnou zálohu k čipové kartě. V kase jim samozřejmě stokorunu po odevzdání čipovky, až skončí s lyžováním, obratem vrátí
 
V libovolném pořadí se postupně na jednotlivých stanovištích krmí Yetti sněhovými koulemi, leze do iglú, sráží kuželky ledním medvědem, projíždí slalom ve stylu psího spřežení a koupou tučňáci. Po absolvování soutěží děti odevzdají vyplněnou kartičku s výsledky a dojdou si vyzvednout jízdenku na vleky do kasy. Připravených disciplín se nemusí obávat, protože je bez problémů zvládnou. Tři nejlepší v každé věkové kategorie navíc vyhrají další ceny. Ty se budou předávat při vyhlašování výsledků u stánku moderátora ve 13 hodin.
 
Kartičku, kam si zapíší své jméno, věk a dosažené body a časy na jednotlivých stanovištích, obdrží také u stánku moderátora. Soutěží se ve třech věkových kategoriích (do 6 let, 7-9 let, 10-14 let). Akci a předváděné výkony přímo na místě komentuje moderátor. Pro zahřátí bude zdarma čaj, pro dospělý doprovod ochucený.      
 
Ski areál Špičák se nachází v západních Čechách nedaleko Železné Rudy v těsné blízkosti hranic s Německem. Špičák nabízí celkem pět sjezdových tratí a další cvičná a dětská lyžařská hřiště. Přepravu lyžařů zajišťuje čtyřsedačková lanová dráha a 10 vleků, celková přepravní kapacita je 5500 osob/hodinu. 6,7km, tj. 80%, sjezdových tratí je uměle zasněžováno. Snowpark nabízí raily i skoky pro začínající i pokročilé ridery. Snowpark je denně upravovaný profesionálním shaperem. Novinkou sezóny 2014/15 je propojení Špičáku s areálem Nad Nádražím jedním skipasem.

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 1. 2016
1.4.
31.10.
Králové Šumavy - výstava v Dobré Vodě

Králové Šumavy - výstava v Dobré Vodě

Hartmanice, Šumava
30.1.
3.6.
Fochtle a voháňky

Fochtle a voháňky

Klatovy, Šumava
30.1.
3.6.
Výstava Šperk, ozdoba ženy

Výstava Šperk, ozdoba ženy

Klatovy, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí