Úvod > Aktivity & akce > Akce > Sázavský klášter - Svatoprokopská legenda nejen z ptačí perspektivy

Sázavský klášter - Svatoprokopská legenda nejen z ptačí perspektivy

Kdy 21. duben 2018 10:00 - 14:30 Historické a vojenské akce
U příležitosti Mezinárodního dne památek vás zveme o víkendu 21. a 22. dubna kromě běžných prohlídek klášterním areálem na speciální prohlídky do zatím běžně nepřístupných míst.

U příležitosti Mezinárodního dne památek vás zveme o víkendu 21. a 22. dubna kromě běžných prohlídek klášterním areálem na speciální prohlídky do zatím běžně nepřístupných míst - od sklepů, přes půdy až na vyhlídkovou neorenesanční věž.V téměř půldruhahodinových prohlídkách pod názvem "Svatoprokopské legendy nejen z ptačí perspektivy" se budete moci pokochat tajemným středověkým sklepením a návazným barokním sklepem, kde mniši ukládali úrodu, zastavíte se v tzv. opatké kapli, která ale pravděpodobně byla úplně něčím jiným než kaplí, uvidíte a dozvíte se mezi krásnými krovy půdy v konventu, co tam dělají zvláštní staré velké nádrže a proč tam leží obrovský erb a pak už vás čeká výstup na věž rodiny Neubergů s výhledem po svatoprokopské sázavské krajině.

Prohlídky začínají v 10,00 * 11,30 * 13,00 * 14,30 hodin. Max. ve skupině může být 12 osob. Proto je nutná rezervace předem a její potvrzení z naší strany. Prohlídky nejsou vhodné pro osoby se ztíženou pohyblivostí a nezvedené děti.

UPOZORNĚNÍ:  prohlídky již plně obsazeny

Rezervovat se můžete na daný den a danou hodinu na tel. 725 875 946 nebo na e-mailu sazava@npu.cz

 

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 4. 2018
15.9.
27.10.
Voskovcova Sázava

Voskovcova Sázava

Sázava, Střední Čechy
1.9.
30.9.
Výstava Operace Silver A

Výstava Operace Silver A

Divišov, Střední Čechy
22.9.
Skalické posvícení

Skalické posvícení

Stříbrná Skalice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí