Úvod > Aktivity & akce > Akce > Sametové posvícení a Festival svobody - 17. listopad

Sametové posvícení a Festival svobody - 17. listopad

Kdy 17. listopad 2016 Společenské akce
Sametové posvícení je karneval i svébytná oslava výročí Sametové revoluce. Karnevalový průvod občanských iniciativ, který se koná ve státní svátek 17. listopadu a inspiruje se basilejským festivalem Fastnacht, vznikl v roce 2012.
Letošní oslavy 17. listopadu proběhnou v Praze pod hlavičkou Festivalu svobody, a to na místech, která jsou s touto událostí přímo spjata. Sedm občanských iniciativ se spojilo a společně připravilo na čtvrtek 17. listopadu koncerty, besedy, průvody, či tradiční předávání Cen paměti národa a další akce. Na Národní třídě proběhne pouliční slavnost Korzo Národní, na Václavském náměstí Koncert pro budoucnost a nebude chybět ani satirický průvod masek středem města nazvaný Sametové posvícení.

S pomocí masek v nadživotní velikosti, alegorických konstrukcí a zábavných pamfletů zúčastněné skupiny prochází centrem města a zhmotňují aktuální společenská témata za doprovodu živé hudby. Posvícení je oslavou občanské společnosti, oslavou s kritickým ostnem.

Každoročními účastníky průvodu Sametového posvícení jsou občanská hnutí a iniciativy, sdružení lidí, kteří se dlouhodobě věnují některým společenským problémům a pracují na zlepšení naší situace. Tyto iniciativy investují mnoho energie do toho, aby měnily stav věcí k lepšímu. Průvod tak není laciné "švejkování", protože témata zpracovávají ti, kteří se jim poctivě věnují. Satira k nim pěkně přiléhá.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 10. 2016
2.4.
1.1.
Mysterium věže

Mysterium věže

Praha 1, Praha
1.7.
31.8.
Objevte svět filmové fantazie!

Objevte svět filmové fantazie!

Praha 1, Praha
1.3.
30.7.
Čaj o páté

Čaj o páté

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí