Úvod > Aktivity & akce > Akce > Průvod Tří králů v Praze 2016

Průvod Tří králů v Praze 2016

Kdy 3. leden 2016 14:00 Akce pro děti
Srdečně vás zveme 3. ledna 2016 do Prahy, kde pojedou už 20. Tři králové. Letos se plánuje změna a průvod by měl vyjít ve 14.00 z kostela sv. Tomáše na Malé Straně a půjde přes Karlův most na Staroměstské náměstí.

Putování Tří králů k živému Betlému je cestou hvězdy, která přivedla Tři krále k narozenému dítěti, Božímu Synu. Cestou, která lidské srdce pozvedla k neumírající naději pro náš nejistý svět. Letos se průvod nekoná na Hradčanech.

Králové v doprovodu svých pážat, staročeského lidu a koledníků tříkrálové sbírky, putují k živému Betlému. Tam se pokloní malému Ježíškovi a předají mu své dary, zlato, kadidlo a myrhu. Potom předají své poselství všem přítomným, celému městu a národu.

Organizátoři akce: Občanské sdružení Mládež Idente, Římskokatolická farnost v Michli, Arcidiecézní charita Praha a Arcibiskupství pražské srdečně zvou všechny děti s rodiči, školáky s učiteli a vůbec každého, kdo si cení dobré vůle, smyslu pro tajemství a lidské naděje.

Průběh Tříkrálového průvodu:

  • 14.00     Bohoslužba slova a požehnání kardinála Dominika Duky koledníkům Tříkrálové sbírky (kostel sv. Tomáše v Praze 1)  
  • 14.30     Zahájení průvodu Tří králů na velbloudech od Josefské ulice (u kostela sv. Tomáše) přes Karlův most, Karlovu ulici, Malé náměstí na Staroměstské náměstí
  • 15.15     Tři králové na Staroměstském náměstí – předání darů, poselství, požehnání kardinála Dominika Duky (pódium)
  • 16.00     Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční v podání smíšeného sboru a orchestru při Římskokatolické farnosti u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně pod vedením Václava Revendy (pódium)
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 1. 2016

Ubytování a restaurace v okolí