Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prohlídka Depa Hostivař - trať A

Prohlídka Depa Hostivař - trať A

Kdy 19. srpen 2017 9:55 - 16:00 Historické a vojenské akce
Dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy pro vás připravili v pořadí již třetí nevšední zážitkový výlet do zákulisí pražského metra. Exkurze je pro vás nyní připravena i v prostorách depa Hostivař.
V Depu Hostivař vás místní průvodci nejen detailně seznámí s provozem, zázemím a údržbou na tomto místě deponovaných a spravovaných modernizovaných souprav typu 81-71M. Navíc pro vás mají připravenou unikátní exkurzi do haly tzv. „malého depa“, neboli depa vozového parku údržby tratí a tunelů pražského metra. Budete tak mít, dle provozních možností, unikátní příležitost si na vlastní oči prohlédnout lokomotivy nezávislé trakce, strojní podbíječku metra, tunelový vysavač, řadu motorových univerzálních vozíků, vyhlídkový vůz metra a mnoho dalšího. To vše se zajištěným odborným výkladem.

Cesta historickou soupravou typu 81-71 začne výjezdem z haly depa na traťové koleje linky A. Díky rozsvícenému tunelovému osvětlení a vlakovým rozhlasem reprodukovanému výkladu poznáte rozličná zákoutí této v současné době nejkratší tratě pražského metra. Seznámíte se s její historií, zapomenutými projekty uvažovaného rozvoje (příkladem budiž zamýšlená odbočka ze stanicí Strašnická směrem k Zahradnímu městu), zavítáte na obratové koleje stanice Dejvické.

Na rozdíl od zážitkových jízd na tratích B a C, bude výklad zaměřen také i na architekturu stanic a technologický postup jejich výstavby. Nedílnou samozřejmostí se již stala i možnost nahlédnout do kabiny strojvedoucích a obeznámit se s jejich prací.


Depo Hostivař:
Linka metra A do stanice Depo Hostivař, tramvajová linka číslo 5 a autobusové linky číslo 163, 223, 263, 266, 364, 366 do zastávky Depo Hostivař.
Autobusová garáž Hostivař:
Tramvajová linka číslo 5 do zastávky Ústřední dílny Dopravního podniku.
Tramvajová vozovna Strašnice:
Linka metra A do stanice Strašnická, tramvajové linky číslo 5, 7 a 26 do zastávky Vozovna Strašnice.

Sraz na akci je v 9.55 a v 13.55 hodin – Sazečská 1, Praha 10, prostor před přízemní hlavní vrátnicí nikoli před patrovou budovou. Kapacita prohlídky je 90 osob (dne 18.8. jsou ještě volná místa).
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 8. 2017
19.6.
20.7.
Lineated Luminary

Lineated Luminary

Praha, Praha
20.6.
17.9.
Šlechta v boji za českou státnost

Šlechta v boji za českou státnost

Praha 4, Praha
18.6.
6.9.
Kinobus 2018

Kinobus 2018

Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí