Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pražská Noblesa - jubilejní 10. ročník

Pražská Noblesa - jubilejní 10. ročník

Kdy 7. říjen 2017 8:00 - 16:00 Historické a vojenské akce
Báječné muže a ženy na historických strojích můžete potkat v sobotu 7. října 2017, kdy se pojede jubilejní, desátý ročník Pražské Noblesy, organizovaný Veteran a Vintage Clubem.

Jednoho z posledních závodů na ukončení veteránské sezony se pravidelně zúčastní na 130 vozidel (nesmí překročit rok „narození“ 1970), z nichž zhruba polovina byla vyrobena do roku 1945. První rozjížďka začíná v 10.00 hodin, hlavním bodem programu je každoročně jízda pravidelnosti v Jeremenkově ulici.

Ta se jede na uzavřené trati s cílem dosáhnout ve dvou jízdách stejných časů při průjezdu měřícími body na trati tak, že si jezdec první jízdou určí libovolnou průměrnou rychlost maximálně do 50 km/hod, kterou se bude snažit ve druhé jízdě zopakovat. Poté následuje tzv. spanilá jízda. Při ní nablýskané stroje projedou Prahou 4 (z Pujmanovy ulice přes Pankrác, Krč, Lhotku do Modřan) a Prahou 12 a odtud po nábřeží Vltavy na pražský Vyšehrad, kde mimo jiné proběhne výstava vozidel a vyhlášení výsledků podle vypsaných kategorií, vyhlášení nejzajímavějšího vozidla, nejstaršího automobilu nebo nejstaršího motocyklu.

Na Sofijském náměstí se odehraje i zkouška zručnosti, nazvaná „12 metrů v Praze 12“.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 9. 2017

Ubytování a restaurace v okolí