Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prague Patchwork Meeting 2017 - 11. ročník

Prague Patchwork Meeting 2017 - 11. ročník

Kdy 31. březen 2017 - 2. duben 2017 Výstavy
Největší galerie nástěnných textilních obrazů v Praze - již 11. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se uskuteční tradičně ve čtyřhvězdičkovém Wellness Hotelu Step, v pražských Vysočanech.

31. března až 2. dubna 2017 proběhne v Praze 11. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum.

Na ploše téměř šesti tisíc metrů čtverečních ve 4 halách se představí více než 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude téměř 1 000 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě a několika celosvětových premiér. Třetinu celkové plochy obsadí obchody. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se různých workshopů s renomovanými evropskými lektory, a to nejen na téma šití, ale i tisku na látku a kreativního vytváření povrchů.
 
Mezinárodní výstava Prague  Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje téměř 1 000 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil a nově i sortiment pletacích přízí.
 
Do Prahy se sjedou přední autoři a autorky uměleckého quiltu
Světovou premiéru bude mít letošní nejexotičtější vystavovatel - Jižní Korea. Z 27 autorek bude většina osobně přítomna. Mimořádná je i kolekce SAQA sdružující přední umělkyně z Evropy a  Blízkého Východu. Z Norska se představí skupina STING, z Izraele Shoshi Rimer a Rachel Covo. Německé výtvarnice Pia Welsch se do Prahy vrací se sbírkou quiltovaných kimon a neobvyklou instalací interaktivního barevného kruhu. Chemie ve službách textilního umění je tématem quiltů Jutty Hellbach. Špičkou evropského art quiltu jsou i Holanďanky Hilda van Schaardenburg a Corinna Zambeek. Milovníky klasiky potěší mistrovské zpracování hedvábí ve srubových quiltech Brigitte Morgenroth. Téma MUŽI s ojedinělou interaktivní instalací přivážejí Gudrun Heinz a Sarah Schultz. Kolekce K zamyšlení nabízí textilní výpověď několika evropských autorek k problému nadměrného konzumního použití textilií v současné civilizaci.

České uskupení Art Quilt Harbour přináší Stromy v textilním podání, skupina TTT pak novou kolekci věnovanou výročí prusko-rakouské války v roce 1866. Několik tuzemských autorek opět osloví návštěvníky vlastními galeriemi.

Soutěžní kolekce 2017 na téma STRUKTURY a klasické KŘIVKY jsou dotovány hodnotnými cenami a posuzovány zahraniční odbornou porotou. Pro inspiraci začátečníků je připraveno 15 nejlepších základních dek. Speciální téma Útržky staré Prahy a nový cyklus Orient nabídnou dohromady 100 maloformátových quiltů.
 
 
Doprovodné kurzy jsou vhodné pro pokročilé i začínající amatérky.
 
Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopy povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i sítotisková dílna.

Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Očekávanou premiéru bude mít nová kolekce s povinným základním materiálem a horkým trendem roku 2017: SAMET.

Program doplní i módní přehlídky včetně originálních šperků a bazar zbytků látek a starších odborných knih a časopisů.
 
Prague Patchwork Meeting patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy
Výstava se dnes s návštěvností 6,5 tisíc lidí řadí na 4. -5. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Vedoucí postavení v Evropě si drží britský Birmingham s 30 tisíci návštěvníků.
 
Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 180,-, nebo třídenní permanentka za 350,-.

Celý popis
Naposledy změněno: 26. 1. 2017
21.10.
25.11.
Kulmináž výstavy Kevina V. Tona

Kulmináž výstavy Kevina V. Tona

Praha 8, Praha
20.10.
31.10.
Palm Off Fest 2017

Palm Off Fest 2017

Praha 8, Praha
25.9.
14.11.
Akvarel s Markétou

Akvarel s Markétou

Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí