Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prague Patchwork Meeting 2018 - 12. ročník

Prague Patchwork Meeting 2018 - 12. ročník

Kdy 6. duben 2018 12:00 - 8. duben 2018 16:30 Výstavy
Největší galerie nástěnných textilních obrazů v Praze - již 12. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se uskuteční tradičně ve čtyřhvězdičkovém Wellness Hotelu Step, v pražských Vysočanech.

Od pátku 6. do neděle 8. dubna 2018 proběhne v Praze 12. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum.

Na ploše téměř šesti tisíc metrů čtverečních ve 4 halách se představí téměř 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude více než 900 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě i zcela premiérových. Třetinu celkové plochy obsadí specializované obchody. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se různých workshopů s renomovanými evropskými lektory, a to nejen na téma šití, ale i tisku na látku a kreativního vytváření povrchů včetně 3D struktur.

Sdružení SAQA nabídne výběr Kanady v kolekci „Můj koutek světa“ a nám geograficky vzdálené země dále přinese mezinárodní galerie „Crossing Oceans“, ve které své quilty sdružily autorky žijící kolem všech světových moří. Poprvé v Praze nabídneme španělské autorky – sestry Desedamas, z Itálie přijede skupina Fiber4. PPM průběžně představuje německé textilní výtvarnice, letos jsme připravili kompletní průřez textilní tvorby SRN ve výběrové kolekci Od tradice k moderně. Orientální nádech má galerie Gröbenzeller Quiltgruppe se souborem quiltů na téma Brána Orientu a několika kaftany. Spojení literatury a textilní tvorby najdou návštěvníci v nástěnných obrazech podle básní E.M. Rilkeho. Po loňském velkém úspěchu quiltů z Dálného Východu zopakuje Susan Briscoe své kurzy sashika včetně kolekce vlastních prací, quiltů jejích studentů i ukázek tradičních japonských textilií. Asii reprezentuje i galerie Kazachstánu. Mezinárodní kolekce EPM na téma „Na konci světa“ bude po své podzimní premiéře vystavena i na PPM, stejně tak jako galerie „Krajina v art quiltu“ české autorky paní Romany Černé.  Menší kolekce nabídne Rumunsko, Rakousko a Kazachstán. České uskupení Art Quilt Harbour přináší Vlny ve dvou na sebe navazujících quiltech každé členky, skupina TTT pak novou kolekci textilních a krajkových vzorníků zpracovaných do quiltu. Několik tuzemských autorek opět osloví návštěvníky vlastními galeriemi.

Soutěžní kolekce 2018 na téma ROČNÍ OBDOBÍ a klasická BOUŘE NA MOŘI jsou dotovány hodnotnými cenami a posuzovány zahraniční odbornou porotou. Pokročilé autorky jistě zaujmou i galerie aplikovaných mandal a geometrických vzorů La Passacaglia. Speciální téma Můj rodný kraj tvoří cca 50 maloformátových quiltů.

Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopy povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i dílna ebru. Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Mimořádné pozornosti se těší výzva PPM Deky přes inkubátory. Očekávanou premiéru bude mít nová kolekce s povinným základním materiálem roku 2018: TVÍD. Program doplní i módní přehlídky včetně originálních šperků a bazar zbytků látek a starších odborných knih a časopisů.
 
Mezinárodní výstava Prague  Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje téměř 1 000 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky. Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil a nově i sortiment pletacích přízí.
 
Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopy povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i sítotisková dílna. Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Program doplní i módní přehlídky včetně originálních šperků a bazar zbytků látek a starších odborných knih a časopisů.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2018
18.6.
6.9.
Kinobus 2018

Kinobus 2018

Praha 9, Praha
18.6.
30.9.
Landscape Festival 2018

Landscape Festival 2018

Praha 3, Praha
16.6.
8.9.
Karlínská scéna Regina

Karlínská scéna Regina

Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí