Úvod > Aktivity & akce > Akce > Petit Fashion Market v Pražské tržnici v Holešovicích

Petit Fashion Market v Pražské tržnici v Holešovicích

Kdy 27. únor 2016 10:00 - 18:00 Lidová řemesla a trhy
Premiéra Petit Fashion Marketu, výběrového sezónního trhu toho nejlepšího z české nezávislé módy. Speciálním tématem trhu je „recyklace“ a představeni budou také autoři, kteří při tvorbě produktů využívají druhotné materiály, ve znamení recyklace se ponese také několik workshopů.

Recyklace zabaví

Recy dílna Kudlanka například s účastníky vytvoří brože z odstřižků látek, s rePETe se budou recyklovat PETky stylově na ekologické a lehoučké šperky, které nezatěžují životní prostředí ani ruku či krk.

Intellectus a Recyklujeme naplno ukáží, jak snadné a přirozené je nevyhazovat do odpadu věci, které se dají ještě využít a udělat z nich krásné předměty. Opravdový originál představí Atelier Klíner, se kterým si náštěvníci budou moci vyrobit šperk, který když omrzí, může být zasazen a dělat radost v podobě květiny.


Recy designéři překvapí

Jednou ze značek využívající recyklované suroviny a druhotné materiály je IMH, která představí šperky z recyklovaných PET lahví v kombinaci s nerezovou ocelí. Také Reforma Jewellery přiveze originální šperky a doplňky vznikajícíkombinací odpadních materiálů se znovupoužitými částmi rozbitých šperků nebo ve své původní podobě nepoužitelných módních doplňků.

Umělec i1art se věnuje tvorbě z vinylových desek: "Motivem k tvorbě se mi stala otázka hodnot a hodnota samotná - věcí, lidských osudů a myšlenek... vinylu, který se jako materiál ocitl až na pokraji odpadu.“

Na marketu nemůže chybět vintage platforma Kuzmarkt, která vtáhne do vzpomínek na dětství svou sbírkou šperků, kabelek, modních doplňků, hrnečků, konviček, lampiček, aj.

Recyklované produkty představí i někteří autoři, kteří s druhotnými materiály obvykle nepracují. Trhu se účastní bezmála 70 módních značek a jeho součástí bude také originální nabídka občerstvení.

Market se navíc koná v atraktivním prostředí zrekonstruované haly 13 Holešovické tržnice, a tak ti, kteří hledají inspirativní prostředí a způsob jak ideálně strávit poslední únorovou sobotu, by určitě neměli Petit Fashion Market minout.

Nové trhy zamíří také do Pragovky a na KVIFF
Petit Fashion Market je součástí projektu Nové trhy, jehož cílem je sdružovat módní výběrové trhy s originálními výrobky, podpořit lokální tvůrce a vytvořit alternativu k současnému anonymnímu stylu velkoobchodů. V roce 2016 se kromě již dobře známých trhů uskuteční také několik premiérových.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 2. 2016
13.1.
31.12.
Trhy na Heřmaňáku

Trhy na Heřmaňáku

Praha 7, Praha
24.3.
24.11.
Karlínské farmářské trhy

Karlínské farmářské trhy

Praha 8, Praha
29.3.
18.6.
I Welcome

I Welcome

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí