Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní sborový festival hudebního romantismu

Mezinárodní sborový festival hudebního romantismu

Kdy 13. říjen 2017 - 15. říjen 2017 Hudební a divadelní akce
Po roce Základní umělecká škola a Mateřská škola Vlachovo Březí opět všechny zve na Mezinárodní sborový festival hudebního romantismu. V programu nebude chybět ani soutěžní přehlídka sborů, výjezdní koncerty, závěrečný koncert za doprovodu Pošumavské komorní filharmonie a také sborová dílna.
Festival si klade za cíl podpořit hudební dění v oblasti amatérského sborového zpívání a svým specifickým zaměřením doplnit v řadě stávajících sborových festivalů a přehlídek na území ČR chybějící orientaci na období hudebního romantismu. Festival MSFHR chce přinést "renesanci" romantické sborové tvorby, návrat k hudbě tzv. národních škol, k ideám a tradicím romantismu.

Těžištěm festivalu je Soutěžní přehlídka MSFHR pro zúčastněné amatérské pěvecké sbory, která je zaměřena na interpretaci sborové tvorby období romantismu. Výkony pěveckých sborů hodnotí odborná porota, složená z předních sbormistrů, hudebních pedagogů a skladatelů. Oceněným pěveckým sborům jsou tradičně na Závěrečném koncertě MSFHR předány odbornou porotou ceny, a to zejména Hlavní cena prof. Václava Matouška - absolutnímu vítězi, dále Cena za nejlepší provedení romantické sborové skladby a Cena za pozoruhodné nastudování skladby soudobého skladatele na romantický námět.          
                                                                           
Kromě Soutěžní přehlídky MSFHR probíhá řada festivalových koncertů, a to nejen ve Vlachově Březí, ale také na dalších koncertních místech regionu – např. na Státním zámku Kratochvíle u Netolic. Festivalový program tradičně vrcholí slavnostním Závěrečným koncertem s orchestrem, kde společně účinkují všechny zúčastněné pěvecké sbory za doprovodu amatérského orchestrálního sdružení Pošumavská komorní filharmonie.
 
V rámci festivalu se pravidelně uskutečňuje tzv. Sborová dílna Václava Matouška, v níž probíhá pod odborným vedením nácvik vybraných sborových skladeb pro společné koncertní provedení na Závěrečném koncertu s orchestrem.

Program:
Pátek, 13.10.2017
° 18:00 Pietní vzpomínka na prof. V. Matouška, Vl. Březí
° 19:00 Slavnostní zahajovací koncert, Vl. Březí

Sobota, 14.10.2017
° 14:00 Soutěžní přehlídka pěveckých sborů, Vl. Březí
° 19:00 Koncert duchovní hudby, Kostel Zvěstování Páně Vl. Březí
° 19:00 Koncert Píseň, voda živá, Národní dům v Prachaticích
° 19:00 Koncert Zrcadlení, Státní zámek Kratochvíle u Netolic

Neděle, 15.10.2017
° 8:00 Mše k uctění památky prof. V. Matouška, Vl. Březí
° 10:00 Nedělní chvilka poezie věnovaná Janu Nerudovi, Vl. Březí
° 15:00 Závěrečný sborový koncert s orchestrem, Vl. Březí
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2017
20.5.
20.5.
Farářova tajná komnata

Farářova tajná komnata

Malenice, Jižní Čechy
8.4.
29.10.
Před oponou za oponou... Vimperák!

Před oponou za oponou... Vimperák!

Vimperk, Šumava
21.10.
4.11.
Výlovy Vodňanských rybníků

Výlovy Vodňanských rybníků

Vodňany, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí