Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní sborový festival hudebního romantismu

Mezinárodní sborový festival hudebního romantismu

Kdy 13. říjen 2017 - 15. říjen 2017 Hudební a divadelní akce
Po roce Základní umělecká škola a Mateřská škola Vlachovo Březí opět všechny zve na Mezinárodní sborový festival hudebního romantismu. V programu nebude chybět ani soutěžní přehlídka sborů, výjezdní koncerty, závěrečný koncert za doprovodu Pošumavské komorní filharmonie a také sborová dílna.
Festival si klade za cíl podpořit hudební dění v oblasti amatérského sborového zpívání a svým specifickým zaměřením doplnit v řadě stávajících sborových festivalů a přehlídek na území ČR chybějící orientaci na období hudebního romantismu. Festival MSFHR chce přinést "renesanci" romantické sborové tvorby, návrat k hudbě tzv. národních škol, k ideám a tradicím romantismu.

Těžištěm festivalu je Soutěžní přehlídka MSFHR pro zúčastněné amatérské pěvecké sbory, která je zaměřena na interpretaci sborové tvorby období romantismu. Výkony pěveckých sborů hodnotí odborná porota, složená z předních sbormistrů, hudebních pedagogů a skladatelů. Oceněným pěveckým sborům jsou tradičně na Závěrečném koncertě MSFHR předány odbornou porotou ceny, a to zejména Hlavní cena prof. Václava Matouška - absolutnímu vítězi, dále Cena za nejlepší provedení romantické sborové skladby a Cena za pozoruhodné nastudování skladby soudobého skladatele na romantický námět.          
                                                                           
Kromě Soutěžní přehlídky MSFHR probíhá řada festivalových koncertů, a to nejen ve Vlachově Březí, ale také na dalších koncertních místech regionu – např. na Státním zámku Kratochvíle u Netolic. Festivalový program tradičně vrcholí slavnostním Závěrečným koncertem s orchestrem, kde společně účinkují všechny zúčastněné pěvecké sbory za doprovodu amatérského orchestrálního sdružení Pošumavská komorní filharmonie.
 
V rámci festivalu se pravidelně uskutečňuje tzv. Sborová dílna Václava Matouška, v níž probíhá pod odborným vedením nácvik vybraných sborových skladeb pro společné koncertní provedení na Závěrečném koncertu s orchestrem.

Program:
Pátek, 13.10.2017
° 18:00 Pietní vzpomínka na prof. V. Matouška, Vl. Březí
° 19:00 Slavnostní zahajovací koncert, Vl. Březí

Sobota, 14.10.2017
° 14:00 Soutěžní přehlídka pěveckých sborů, Vl. Březí
° 19:00 Koncert duchovní hudby, Kostel Zvěstování Páně Vl. Březí
° 19:00 Koncert Píseň, voda živá, Národní dům v Prachaticích
° 19:00 Koncert Zrcadlení, Státní zámek Kratochvíle u Netolic

Neděle, 15.10.2017
° 8:00 Mše k uctění památky prof. V. Matouška, Vl. Březí
° 10:00 Nedělní chvilka poezie věnovaná Janu Nerudovi, Vl. Březí
° 15:00 Závěrečný sborový koncert s orchestrem, Vl. Březí
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2017
20.5.
20.5.
Farářova tajná komnata

Farářova tajná komnata

Malenice, Jižní Čechy
6.2.
16.3.
Sudety - F:2, 8

Sudety - F:2, 8

Prachatice, Šumava
29.6.
1.7.
Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice

Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice

Prachatice, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí