Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní hudební festival České doteky hudby

Mezinárodní hudební festival České doteky hudby

Kdy 16. prosinec 2018 - 6. leden 2019 Festivaly
Jubilejní 20. ročník festivalu České doteky hudby opět rozezní Prahu v období Vánoc. Koncerty se odehrají v nejvýznamnějších pražských kulturních památkách - Obecním domě, Rudolfinu, Novoměstské radnici či na Pražském hradě.

Festival je nejrozsáhlejším pražským festivalem zaměřeným na klasickou hudbu v zimním období a na přelomu roku. Je sedmým největším hudebním festivalem v ČR a patří k prioritních akcí Ministerstva kultury ČR. Jeho pravidelnými spolupořadateli jsou Hlavní město Praha a Městská část Praha 1.

Slavnostní zahajovací večer probíhá každoročně na Pražském hradě v den narození L. van Beethovena a závěrečný koncert v Obecním domě na svátek Tří králů. Dlouhodobě festival považuje hl. město Praha za jeden z nejvýznamnějších v oblasti klasické hudby, který patří do čtveřice největších na jejím území. Není pochyb, že jde o festival nadregionálního významu s vysokou uměleckou úrovní a významnými multiplikačními efekty.

Ředitelem festivalu je Miroslav Matějka a dramaturgem prof. Václav Riedlbauch.  Festival každoročně navštíví více jak 7 000 návštěvníků. Festival obsahuje koncertní řady: orchestrální hudba, stará hudba, komorní hudba, crossover. Zachovává vybrané  programové série: Hudební pohádky dětem, Ruské hudební klenoty či víceoborové  projekty z oblasti literatury, filmu, výtvarného umění a architektury.

MHF České doteky hudby pravidelně  se konají pod záštitou ústavních, či významných veřejných a diplomatických představitelů veřejného života.

Celý popis
Naposledy změněno: 22. 1. 2018
17.5.
10.6.
Václav Holohlavský - Obrazy, grafika

Václav Holohlavský - Obrazy, grafika

Praha 2, Praha
4.7.
31.12.
The Chamber - Tajemství císaře

The Chamber - Tajemství císaře

Praha 2, Praha
13.4.
17.6.
Jmenuji se Robert Vano

Jmenuji se Robert Vano

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí