Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní den průvodců 2016

Mezinárodní den průvodců 2016

Kdy 18. únor 2016 - 27. únor 2016 Společenské akce
Asociace průvodců ČR zve širokou veřejnost na tradiční bezplatné prohlídky u příležitosti Mezinárodního dne průvodců v sobotu 20. února 2016. Akce proběhnou v různých městech, mají různé zaměření a různé programy.
Tradiční bezplatné prohlídky Prahy u příležitosti Mezinárodního dne průvodců v sobotu 20. února 2016 od 14:00 hodin.
 
Sraz účastníků je u Meeting pointu v Celetné ul. 5, Praha 1. Na prohlídky se není třeba předem hlásit. Letošní trasy povedou ze Staroměstského na Křížovnické náměstí. Je jich celkem pět včetně jedné prohlídky pro rodiny s dětmi.
 

Hradec Králové

V rámci mezinárodního dne průvodců cestovního ruchu pořádají studenti třetího ročníku Vyšší odborné školy cestovního ruchu pro širokou veřejnost akci s názvem „Procházky po starém městě“.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 18. 2. 2016. Sraz účastníků je ve 13.00 hod. na Malém náměstí v Hradci Králové. Procházka povede po Malém a Velkém náměstí, bude doplněna zajímavým výkladem v češtině. Na závěr je také pro účastníky připravena prohlídka katedrály Sv. Ducha.
 

Bezplatné prohlídky Chocně

V Chocni připravují průvodci program ve spolupráci s místní Obchodní akademií a střední odbornou školou cestovního ruchu.

Termín: 20.2.2016 8.30. - 12.30
Sraz účastníků je v budově OA a SOŠ cestovního ruchu na Tyršově náměstí v Chocni.
Na co se můžete těšit?
  1. Naši žáci pro vás mají připravené dvě prohlídkové trasy po městě Choceň
  2. Děti se mohou těšit na soutěže a hry o sladké odměny
  3. Připravenou budeme mít též expozici historických fotografií Chocně a naší  školy
  4. Ve vestibulu školy si budete moci zakoupit pro sebe, ale i pro vaše děti, drobné či hodnotnější  upomínkové předměty. Nabídneme vám též líčení a malou kosmetickou poradnu.
  5. Pozveme vás na „malý“ koncert Ondřeje Pavláka, kde si jistě zazpíváte vy i vaše děti
  6. Žáci oboru kuchař - číšník a cukrář pro vás připraví drobné občerstvení.
 

České Budějovice

Asociace průvodců České republiky a Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu vás zvou  u příležitosti Mezinárodního dne průvodců na komentované prohlídky města České Budějovice  dne 19. 2. 2016 Prohlídky se konají v každou celou hodinu od 9 do 13 hodin a začínají před radnicí na náměstí Přemysla Otakara II. Přijďte s námi poznávat minulost!

Prohlídky jsou bezplatné a organizované skupiny se mohou přihlásit na tel. 387 788 111, e-mail: info@skolacrcb.cz
 

Ostrava

V rámci oslav Mezinárodního dne průvodců zveme nejen studenty školy, ale také veřejnost na tříhodinový program v centru Ostravy. Program s začíná dne 27. 2. 2016 v 9.30 hodin na Masarykově náměstí v Ostravě (komentovaná prohlídka s průvodcem, výstup na vež Staré radnice, Questing Ostravského muzea).  Bližší informace u hlavní organizátorky této akce Mgr. Stanislavy Špirkové (stanislava.spirkova@ahol.cz).
 

Pardubice

Asociace průvodců ČR ve spolupráci dalšími partnery připravila další bezplatné prohlídky Pardubic. Tentokráte v sobotu 20.2.2016.
 
V letošním roce je připraveno 5 tras:
Trasa A – Celková historie Pardubic, sraz ve 14.00 hod. před Zelenou bránou bez předchozí registrace
Trasa B – Báje a pověsti spojené s Pardubicemi, sraz ve 14.00 hod. před Zelenou bránou bez předchozí rezervace
Trasa C – Pardubice po roce 1845, sraz ve 14.00 hod. před kostelem sv. Bartoloměje bez předchozí rezervace
Trasa D – Komentovaná prohlídka zámku v Pardubicích, místo a čas srazu budou zaslány předem registrovaným na e-mailu asociacepardubice@seznam.cz
Trasa E – Tradice výroby pardubického perníku, místo a čas srazu budou zaslány předem registrovaným na e-mailu asociacepardubice@seznam.cz.
 

Brno

Mezinárodní den průvodců slaví o víkendu i Turistické informační centrum města Brna společně s Asociací průvodců ČR pořádá už 13. ročník Mezinárodního dne průvodců. Své průvodce vyšle brněnské turistické a informační centrum na 15 prohlídkových okruhů, vypraví 20 prohlídek. Nasměruje návštěvníky po stopách brněnských velikánů, ukáže nezapomenutelná místa z jiného úhlu pohledu, vezme je tam, kam by se za běžných okolností nedostali.

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 2. 2016

Ubytování a restaurace v okolí