Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní den flamenca v Praze

Mezinárodní den flamenca v Praze

Kdy 15. listopad 2015 12:00 - 23:59 Společenské akce
Dne 16. listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí poprvé.
Abychom na oslavy měli více času a představili flamenco v celé jeho pestrosti, barevnosti a temperamentnosti, posunuli jsme celý program na neděli 15. listopadu 2015. Do akce se zapojila taneční studia, akademie, soubory a muzikanti z Čech, Slovenska, Španělska a Srbska.

V rámci odpolední části programu budou mít zájemci možnost navštívit otevřené hodiny v jednotlivých akademiích a vyzkoušet si základní flamenkové kroky, rytmiku, nejpopulárnější taneční rekvizity (kastaněty, vějíř, manton - velký šátek), dozvědět se něco z historie flamenka a flamenkové teorie, prohlédnout si flamenkovou módu a doplňky.

Večerní program v Retro Music Hall divákům nabídne exhibiční choreografie jednotlivých souborů a tanečních akademií, českou premiéru mezinárodního flamenko-jazzového projektu Flamenco Experience Sextet, u jehož zrodu stál flamenkový kytarista Morenito de Triana (Stano Kohútek) a jazzový kontrabasista Tomáš Liška. Večer zakončí flamenco-latino diskotéka DJ Ekirne, která vyvrcholí o půlnoci, kdy oslavíme první minuty skutečného Dne flamenka flamenkovým silvestrem. Chybět nebudou španělská vína a tapas.

Program:

Den otevřených dveří flamenkových akademií
12:00 akademie Flamenkeria, Veletržní 61, Praha 7
14:00 studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2
16:00 studio Element, Opletalova 27, Praha 1
ZDARMA
 
RETRO MUSIC HALL, Francouzská 4, Praha 2
19:00 flamenkový tanec (akademie a soubory ČR,SK)
20:45 FLAMENCO EXPERIENCE SEXTET(koncert SK, ESP, SRB)
22:30 flamenco diskotéka (DJ EKIRNE, ESP)
24:00 flamenkový silvestr
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 11. 2015

Ubytování a restaurace v okolí