Úvod > Aktivity & akce > Akce > Královský průvod z Radotína na Karlštejn 2018
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
2.6.
3.6.
+ Přidat foto

Královský průvod z Radotína na Karlštejn 2018

Kdy 2. červen 2018 12:00 - 3. červen 2018 18:00 Společenské akce
Karel IV. z Boží milosti císař Římský a Český král, se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora, vyjede ve vší slávě v sobotu dne 2. června 2018 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic a na Karlštejn.

Karel Čtvrtý z Boží milosti císař Římský, vždy vznešený a Český král, se svou chotí Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora vyjede ve vší slávě v sobotu dne 2. června L. P. 2018 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic, kde stráví noc. V neděli dne 3. června se průvod vydá z Dobřichovic přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn, aby zde v Kapli sv. Kříže slavnostně uložil korunovační klenoty. 

Dvanáctý ročník Královského průvodu se ponese v duchu oslav výročí 670 let od založení Nového Města pražského, Pražské univerzity a položení základního kamene ke Karlštejnu. Ve všech obcích a městech na trase průvodu bude připraveno slavnostní uvítání na počest císaře. Jednou z tradic Královského průvodu jsou praporečníci, kteří jdou v čele průvodu a nesou praporce měst a obcí, které se průvodu účastní. Z iniciativy starosty obce Tetín a projektu Svatá Ludmila 1100 let, vznikla v roce 2016 druhá část Královského průvodu Poselstvo vévody Štěpána II. V letošním roce proběhne ve dnech 2. - 3. června třetí ročník této druhé větve Královského průvodu z Králova Dvora na Karlštejn, kde se obě větve spojí a společně uloží korunovační klenoty za pevnými zdmi hradu Karlštejna.

 

Cesta Karla IV. z Radotína na Karlštejn

Po 13. hodině vjede Královský průvod se vší slávou do Radotína a vydá se k náměstí sv. Petra a Pavla, kde ho město Radotín slavnostně přivítá. Dále se pak bude průvod ubírat Loučanskou ulicí, ulicí K Lázním okolo ranče a následně po cyklostezce k Černošicím. Sobotní putování císaře skončí v 18:00 na louce pod zámkem v pořadatelském městě Dobřichovice, kde budou s celým doprovodem náležitě uvítáni purkmistrem, konšely, též lidem početným, králi českému oddaným.

Z dobřichovického zámku, po proslovu císaře, vyrazí průvod Karla IV. v neděli okolo 10. hodiny přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn. Tam bude na louce u mostu probíhat celodenní historický program včetně turnaje na koních. Po krátkém odpočinku se pak Královský průvod vydá na hrad Karlštejn, kde císaře a jeho doprovod přivítá okolo 17:15 hodin karlštejnský purkrabí a korunovační klenoty budou bezpečně uloženy za pevnými zdmi hradu.
 

Průvod vévody Štěpána II. na Karlštejn

Slavnostní poselstvo bavorského vévody Štěpána II. vyjede v sobotu 2. června z Králova Dvora přes Beroun a první den zakončí na Tetíně, kde bude připraveno slavnostní uvítání a program.

V neděli 3. června vyrazí tento průvod přes Srbsko, kde se k němu připojí delegace Srbska a na Karlštejn dorazí okolo 15. hodiny, krátce před příchodem průvodu císaře Karla IV.

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 3. 2018
14.4.
8.9.
Běhej lesy 2018

Běhej lesy 2018

Sněžné, Vysočina
7.5.
30.10.
Karlštejnský poklad – výstava kopie císařské koruny

Karlštejnský poklad – výstava kopie císařské koruny

Karlštejn, Střední Čechy
5.4.
9.9.
Festival Jarmily Novotné

Festival Jarmily Novotné

Liteň, Střední Čechy
19.5.
Veteráni pod zámkem Dobřichovice

Veteráni pod zámkem Dobřichovice

Dobřichovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Dobřichovice, Střední Čechy
Fruitisimo - jak se rodí zmrzlina

Fruitisimo - jak se rodí zmrzlina

Čestlice, Střední Čechy
Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Lety, Střední Čechy
Autokemp Ostrov Zadní Třebaň

Autokemp Ostrov Zadní Třebaň

Zadní Třebaň, Střední Čechy