Úvod > Aktivity & akce > Akce > Královský průvod z Radotína na Karlštejn 2017
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
3.6.
4.6.
+ Přidat foto

Královský průvod z Radotína na Karlštejn 2017

Kdy 3. červen 2017 10:00 - 4. červen 2017 18:00 Společenské akce
Karel IV. z Boží milosti císař Římský a Český král, se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora, vyjede ve vší slávě v sobotu dne 3. června 2017 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic a na Karlštejn.

Karel Čtvrtý z Boží milosti císař Římský, vždy vznešený a Český král, se svou chotí Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora vyjede ve vší slávě v sobotu dne 3. června L. P. 2017 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic, kde stráví noc. V neděli se průvod vydá z Dobřichovic přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn, aby zde v Kapli sv. Kříže slavnostně uložil korunovační klenoty. 

11. ročník Královského průvodu pořádá již po čtvrté město Dobřichovice ve spolupráci s agenturou  Alotrium a Dobřichovickou divadelní společností. Hlavních rolí v Průvodu Karla IV. se i letos zhostí členové Dobřichovické divadelní společnosti. V roli císaře a krále Karla IV. se již po třetí objeví Karel Král a královnu Alžbětu Pomořanskou opět ztvární Monika Vaňková. Ve všech obcích a městech na trase průvodu bude připraveno slavnostní uvítání na počest císaře.
 

Cesta Karla IV. z Radotína na Karlštejn

Po 14. hodině vjede císař Karel IV. se vší slávou do Radotína, kde se k němu připojí jeho družina i s fraucimorem. Královský průvod se vydá k náměstí sv. Petra a Pavla, kde město Radotín slavnostně přivítá císaře. Dále se pak bude průvod ubírat Loučanskou ulicí, ulicí K Lázním okolo ranče a následně po cyklostezce k Černošicím. Sobotní putování císaře skončí v 18:00 na louce pod zámkem ve středověkém městečku Dobřichovice, kde budou s celým doprovodem náležitě uvítáni purkmistrem, konšely, též lidem početným, králi českému oddaným.

Z dobřichovického zámku, po proslovu císaře, vyrazí průvod Karla IV. v neděli okolo 10. hodiny. Přivítání císaře v Hlásné Třebani purkmistrem a též ženami hlásnotřebaňskými, které jistě pro obveselení císaře a doprovodu jeho štěpnou kratochvíli připraví, proběhne ve 14:30. Po zastávce v Hlásné Třebani se královský průvod vydá ku Karlštejnu. Na Karlštejně pak v 17:30 hodin přivítá císaře karlštejnský purkrabí a korunovační klenoty budou bezpečně uloženy za pevnými zdmi hradu.

Celý popis
Naposledy změněno: 12. 1. 2017
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Karlštejn, Střední Čechy
3.6.
Britská Rally Kokořín 5 – Bitva o Británii

Britská Rally Kokořín 5 – Bitva o Británii

Všenory, Střední Čechy
8.6.
10.6.
Praha Žije Hudbou

Praha Žije Hudbou

Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Dobřichovice, Střední Čechy
Fruitisimo - jak se rodí zmrzlina

Fruitisimo - jak se rodí zmrzlina

Čestlice, Střední Čechy
Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Lety, Střední Čechy
Autokemp Ostrov Zadní Třebaň

Autokemp Ostrov Zadní Třebaň

Zadní Třebaň, Střední Čechy