Úvod > Aktivity & akce > Akce > Královský průvod z Radotína na Karlštejn 2017
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
3.6.
4.6.
+ Přidat foto

Královský průvod z Radotína na Karlštejn 2017

Kdy 3. červen 2017 12:00 - 4. červen 2017 18:00 Společenské akce
Karel IV. z Boží milosti císař Římský a Český král, se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora, vyjede ve vší slávě v sobotu dne 3. června 2017 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic a na Karlštejn.

Karel Čtvrtý z Boží milosti císař Římský, vždy vznešený a Český král, se svou chotí Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora vyjede ve vší slávě v sobotu dne 3. června L. P. 2017 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic, kde stráví noc. V neděli dne 4.června se průvod vydá z Dobřichovic přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn, aby zde v Kapli sv. Kříže slavnostně uložil korunovační klenoty. 

11. ročník Královského průvodu pořádá již po čtvrté město Dobřichovice ve spolupráci s agenturou  Alotrium a Dobřichovickou divadelní společností. Hlavních rolí v Průvodu Karla IV. se i letos zhostí členové Dobřichovické divadelní společnosti. V roli císaře a krále Karla IV. se již po čtvrté objeví Karel Král a královnu Alžbětu Pomořanskou opět ztvární Monika Vaňková. Ve všech obcích a městech na trase průvodu bude připraveno slavnostní uvítání na počest císaře.
 

Cesta Karla IV. z Radotína na Karlštejn

Po 13. hodině vjede Královský průvod se vší slávou do Radotína a vydá se k náměstí sv. Petra a Pavla, kde ho město Radotín slavnostně přivítá. Dále se pak bude průvod ubírat Loučanskou ulicí, ulicí K Lázním okolo ranče a následně po cyklostezce k Černošicím. Sobotní putování císaře skončí v 18:00 na louce pod zámkem v pořadatelském městě Dobřichovice, kde budou s celým doprovodem náležitě uvítáni purkmistrem, konšely, též lidem početným, králi českému oddaným.

Z dobřichovického zámku, po proslovu císaře, vyrazí průvod Karla IV. v neděli okolo 10. hodiny přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn. Tam bude na louce u mostu probíhat celodenní historický program včetně turnaje na koních. Po krátkém odpočinku se pak Královský průvod vydá na hrad Karlštejn, kde císaře a jeho doprovod přivítá okolo 17:15 hodin karlštejnský purkrabí a korunovační klenoty budou bezpečně uloženy za pevnými zdmi hradu.

Z iniciativy starosty obce Tetín a projektu svatá Ludmila 1100 let, vznikla druhá část Královského průvodu - Průvod vévody Štěpána II. na KarlštejnLetos proběhne již druhý ročník.

Slavnostní poselstvo bavorského vévody Štěpána II. vyjede v sobotu 3. června z Králova Dvora přes Beroun a první den zakončí na Tetíně, kde bude připraveno slavnostní uvítání a program.

V neděli 4. června vyrazí tento průvod přes Srbsko, kde se k němu připojí delegace Srbska a na Karlštejn dorazí okolo 15. hodiny, krátce před příchodem průvodu císaře Karla IV.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 4. 2017
1.10.
31.10.
13. komnata Karlštejna otevřena

13. komnata Karlštejna otevřena

Karlštejn, Střední Čechy
21.10.
22.10.
Netradiční prohlídka na zámku Mníšek pod Brdy

Netradiční prohlídka na zámku Mníšek pod Brdy

Mníšek pod Brdy, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Dobřichovice, Střední Čechy
Fruitisimo - jak se rodí zmrzlina

Fruitisimo - jak se rodí zmrzlina

Čestlice, Střední Čechy
Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Lety, Střední Čechy
Autokemp Ostrov Zadní Třebaň

Autokemp Ostrov Zadní Třebaň

Zadní Třebaň, Střední Čechy