Úvod > Aktivity & akce > Akce > Královský průvod z Radotína na Karlštejn 2016
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
4.6.
5.6.
+ Přidat foto

Královský průvod z Radotína na Karlštejn 2016

Kdy 4. červen 2016 10:00 - 5. červen 2016 18:00 Společenské akce
Karel IV. z Boží milosti císař Římský a Český král, se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora, vyjede ve vší slávě v sobotu dne 4. června 2016 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic a na Karlštejn.

Karel Čtvrtý z Boží milosti císař Římský, vždy vznešený a Český král, se svou chotí Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora vyjede ve vší slávě v sobotu dne 4. června L. P. 2016 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic, kde stráví noc. V neděli se průvod vydá z Dobřichovic přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn, aby zde v Kapli sv. Kříže slavnostně uložil korunovační klenoty. 

Desátý jubilejní ročník Královského průvodu pořádá již po třetí město Dobřichovice ve spolupráci s agenturou  Alotrium a Dobřichovickou divadelní společností. Hlavních rolí v Průvodu Karla IV. se i letos zhostí členové Dobřichovické divadelní společnosti. V roli císaře a krále Karla IV. se již po třetí objeví Karel Král a královnu Alžbětu Pomořanskou opět ztvární Monika Vaňková. Ve všech obcích a městech na trase průvodu bude připraveno slavnostní uvítání na počest císaře.
 

Poselstvo védody Štěpána v Berouně

Vůbec poprvé vyrazí letošního roku slavnostní poselstvo bavorského vévody Štěpána II. Průvod vyjede v sobotu 4. června z Berouna, kde bude přivítán představiteli města a první den zakončí na Tetíně, kde bude připraveno přivítání  a kulturní program. V neděli 5. června vyrazí tento průvod přes Srbsko, kde se k poselstvu vévody Štěpána II. připojí delegace Srbska společně s Lužickými Srby z partnerského města Puschwitz a na Karlštejn dorazí okolo 15 hodiny krátce před příchodem průvodu Císaře Karla IV.
 

Cesta Karla IV. z Radotína na Karlštejn

Po 14. hodině vjede císař Karel IV. se vší slávou do Radotína, kde se k němu připojí jeho družina i s fraucimorem. Královský průvod se vydá k náměstí sv. Petra a Pavla, kde město Radotín slavnostně přivítá císaře. Dále se pak bude průvod ubírat Loučanskou ulicí, ulicí K Lázním okolo ranče a následně po cyklostezce k Černošicím. Sobotní putování císaře skončí v 18:00 na louce pod zámkem ve středověkém městečku Dobřichovice, kde budou s celým doprovodem náležitě uvítáni purkmistrem, konšely, též lidem početným, králi českému oddaným.

Z dobřichovického zámku, po proslovu císaře, vyrazí průvod Karla IV. v neděli okolo 10. hodiny. Přivítání císaře v Hlásné Třebani purkmistrem a též ženami hlásnotřebaňskými, které jistě pro obveselení císaře a doprovodu jeho štěpnou kratochvíli připraví, proběhne ve 14:30. Po zastávce v Hlásné Třebani se královský průvod vydá ku Karlštejnu. Na Karlštejně pak v 17:30 hodin přivítá císaře karlštejnský purkrabí a korunovační klenoty budou bezpečně uloženy za pevnými zdmi hradu.

Celý popis
Naposledy změněno: 31. 5. 2016
30.4.
30.9.
Cyklobus Brdy: Praha - Dobřichovice - Mníšek pod Brdy - Kytín

Cyklobus Brdy: Praha - Dobřichovice - Mníšek pod Brdy - Kytín

Mníšek pod Brdy, Střední Čechy
7.5.
31.10.
Karlštejnský poklad - výročí Karel IV. 700 let

Karlštejnský poklad - výročí Karel IV. 700 let

Karlštejn, Střední Čechy
3.9.
6.11.
Národní fieldlakrosová liga 2016

Národní fieldlakrosová liga 2016

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Dobřichovice, Střední Čechy
Fruitisimo - jak se rodí zmrzlina

Fruitisimo - jak se rodí zmrzlina

Čestlice, Střední Čechy
Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Lety, Střední Čechy
Autokemp Ostrov Zadní Třebaň

Autokemp Ostrov Zadní Třebaň

Zadní Třebaň, Střední Čechy