Úvod > Aktivity & akce > Akce > Královský průvod z Radotína na Karlštejn 2016
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
4.6.
5.6.
+ Přidat foto

Královský průvod z Radotína na Karlštejn 2016

Kdy 4. červen 2016 10:00 - 5. červen 2016 18:00 Společenské akce
Karel IV. z Boží milosti císař Římský a Český král, se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora, vyjede ve vší slávě v sobotu dne 4. června 2016 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic a na Karlštejn.

Karel Čtvrtý z Boží milosti císař Římský, vždy vznešený a Český král, se svou chotí Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora vyjede ve vší slávě v sobotu dne 4. června L. P. 2016 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic, kde stráví noc. V neděli se průvod vydá z Dobřichovic přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn, aby zde v Kapli sv. Kříže slavnostně uložil korunovační klenoty. 

Desátý jubilejní ročník Královského průvodu pořádá již po třetí město Dobřichovice ve spolupráci s agenturou  Alotrium a Dobřichovickou divadelní společností. Hlavních rolí v Průvodu Karla IV. se i letos zhostí členové Dobřichovické divadelní společnosti. V roli císaře a krále Karla IV. se již po třetí objeví Karel Král a královnu Alžbětu Pomořanskou opět ztvární Monika Vaňková. Ve všech obcích a městech na trase průvodu bude připraveno slavnostní uvítání na počest císaře.
 

Poselstvo védody Štěpána v Berouně

Vůbec poprvé vyrazí letošního roku slavnostní poselstvo bavorského vévody Štěpána II. Průvod vyjede v sobotu 4. června z Berouna, kde bude přivítán představiteli města a první den zakončí na Tetíně, kde bude připraveno přivítání  a kulturní program. V neděli 5. června vyrazí tento průvod přes Srbsko, kde se k poselstvu vévody Štěpána II. připojí delegace Srbska společně s Lužickými Srby z partnerského města Puschwitz a na Karlštejn dorazí okolo 15 hodiny krátce před příchodem průvodu Císaře Karla IV.
 

Cesta Karla IV. z Radotína na Karlštejn

Po 14. hodině vjede císař Karel IV. se vší slávou do Radotína, kde se k němu připojí jeho družina i s fraucimorem. Královský průvod se vydá k náměstí sv. Petra a Pavla, kde město Radotín slavnostně přivítá císaře. Dále se pak bude průvod ubírat Loučanskou ulicí, ulicí K Lázním okolo ranče a následně po cyklostezce k Černošicím. Sobotní putování císaře skončí v 18:00 na louce pod zámkem ve středověkém městečku Dobřichovice, kde budou s celým doprovodem náležitě uvítáni purkmistrem, konšely, též lidem početným, králi českému oddaným.

Z dobřichovického zámku, po proslovu císaře, vyrazí průvod Karla IV. v neděli okolo 10. hodiny. Přivítání císaře v Hlásné Třebani purkmistrem a též ženami hlásnotřebaňskými, které jistě pro obveselení císaře a doprovodu jeho štěpnou kratochvíli připraví, proběhne ve 14:30. Po zastávce v Hlásné Třebani se královský průvod vydá ku Karlštejnu. Na Karlštejně pak v 17:30 hodin přivítá císaře karlštejnský purkrabí a korunovační klenoty budou bezpečně uloženy za pevnými zdmi hradu.

Celý popis
Naposledy změněno: 31. 5. 2016
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Karlštejn, Střední Čechy
7.5.
31.10.
Karlštejnský poklad - výročí Karel IV. 700 let

Karlštejnský poklad - výročí Karel IV. 700 let

Karlštejn, Střední Čechy
3.12.
18.12.
Vánoční příběh královny Elzy na zámku Mníšku pod Brdy

Vánoční příběh královny Elzy na zámku Mníšku pod Brdy

Mníšek pod Brdy, Střední Čechy
26.11.
18.12.
Vánoční program na zámku Mníšek pod Brdy

Vánoční program na zámku Mníšek pod Brdy

Mníšek pod Brdy, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Dobřichovice, Střední Čechy
Fruitisimo - jak se rodí zmrzlina

Fruitisimo - jak se rodí zmrzlina

Čestlice, Střední Čechy
Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Lety, Střední Čechy
Autokemp Ostrov Zadní Třebaň

Autokemp Ostrov Zadní Třebaň

Zadní Třebaň, Střední Čechy