Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival otrlého diváka: Otrlá neděle

Festival otrlého diváka: Otrlá neděle

Kdy 4. únor 2018 18:00 - 23:00 Festivaly
Žižkovské kino Aero v prvním únorovém týdnu oslaví dvacet let své novodobé existence. U této příležitosti budou jeho diváci moci 4. února prožít Otrlou neděli s Festivalem otrlého diváka. Na té jeho dramaturgický tým představí některé z vrcholů dosavadních třinácti ročníků.
Otrlá penetrace brakuvzdorného kina Aero bude mít tentokrát podobu nostalgického vzpomínání na doby nedávno minulé. Zopakujeme mnohohlasý český dabing naživo, kterým jsme před pár lety opatřili osmdesátkovou poctu kung-fu a Motownu Poslední drak. Vrátí se charismatický záporák Si Kuř a znovu si budete moci sáhnout na blikačky i zazpívat písničku o Chvostanovi. Zrekonstruujeme také naši vůbec první interaktivní projekci, kterou byla fenomenální klasika Williama Castla Třaslavec.

Jako první na diváky v neděli 4. února (18.00) čeká projekce snímku Poslední drak. Snímek, který bude promítán z VHS, bude v sále simultánně tlumočit pět zástupců Festivalu otrlého diváka. Hned na to bude následovat druhý film, kterým je Třaslavec (20:30). Jméno jeho tvůrce Williama Castla je neodmyslitelně spjato především s pověstnými „atrakcemi“ – barnumskými reklamními triky a interaktivními vychytávkami, které návštěvu kina povyšovaly na komplexní zážitek. Diváci jeho filmů museli povinně uzavřít pojistku pro případ náhlé smrti hrůzou, při projekci filmu je ohrožoval skutečný kostlivec, jindy zas v sále nalezli sedadla vybavená bezpečnostními pásy pro případ čelní srážky s alternativní realitou. Třaslavec patří ke Castleovým nejproslulejším a také nejzábavnějším počinům.

Hlavní program Festivalu otrlého diváka proběhne ve dnech 27. února až 4. března a jeho tématem bude otrlá zvířena. Kromě spousty zástupců živočišné říše letos dojde mj. na kulásky a sapíky, VHS rychlodabing, vnější vesmír, incest, zvratky, řitní věnce a Arnolda Schwarzeneggera.

Oslavy dvacetiletého výročí Aera nabídnou kromě speciálu Festivalu otrlého diváka, přednášku Lékaře bez hranic Tomáše Šebka, Cyklokoncert Tata Bojs, filmové předpremiéry či projekci klasických snímků jako jsou U konce s dechem nebo Mafiáni.

Akce se koná při příležitosti 20. narozenin kina Aero.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí