Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival otrlého diváka - podzimní sklizeň

Festival otrlého diváka - podzimní sklizeň

Kdy 28. říjen 2017 16:00 - 23:00 Festivaly
Festival otrlého diváka je příležitost pro filmy, které se vymykají standardním normám filmové estetiky a nárokům běžného filmového diváka. Už 28. října!
Čím pohnutější doba, tím intenzivnější si žádá alternativu. Zatímco z jedné strany nás poučují, co že to je „pasy“, a z druhé slýcháme, jak na ni mocensky chmatat, zůstává na Festivalu otrlého diváka, aby lidem připomněl základní hodnoty. Jelikož v uplynulém roce dostala pravda pěkně na frak, zkusíme letos ukázat, že láska pořád ještě může hýbat světem. Otrlec je synonymem pokleslosti, nevkusu, braku a zábavy za hranicí tuctovosti – ve všech možných významech těchto slov. Každý rok přináší kolekci nejpůsobivějších, nejsměšnějších, nejzapadlejších i nejbizarnějších hororů, extrémů, akčňáků, krváků, campů, béček, céček i péček. Festival otrlého diváka navrací kinu jeho původní roli atrakce a nezapomenutelného společného zážitku.

Nemáme na mysli pouze fakt, že máloco se vyrovná zkušenosti, když sledujete horor či třeskutě směšný brak ve společnosti tří stovek stejně naladěných lidí. Kmenová přehlídka pražského kina Aero krom toho nabízí řadu interaktivních projekcí, kde za pomoci náležitě laciných a kutilsky vytvořených prostředků filmy nezůstávají jen na plátně, ale pronikají přímo do sálu.

Jindy zase díky nezaměnitelnému přednesu i kreativnímu přístupu simultánních překladatelů získávají již viděné filmy zcela nový rozměr. Namísto tiché adorace kinematografického umění s festivalem diváci zažijí projekce, kde se sál otřásá salvami smíchu či vyděšeným řevem, vychutnají si filmy z archivních formátů, jako je VHS či VCD, a to nemluvě o dílech samotných.

Program odstartuje britský thriller Pohled do bělma, poté dostane prostor v Československu natáčený horor Kvílení Vlkodlaků II: Tvá sestra je vlkodlak, plagiát vysokorozpočtových sci-fi hitů Biohazard a údajně nejhorší film všech dob Pokoj. Ten si za oceánem vysloužil takový status, že příběh jeho vzniku v letošním roce zfilmoval James Franco. Milovníci okrajových žánrů se dočkají i oblíbeného simultánního překladu v podání Samanthy Bifidus, která svým hlasem doprovodí zmiňovaný Biohazard.

Kvílení vlkodlaků II: Tvá sestra je vlkodlak je asi jediný film v historii, ve kterém Jiří Krytinář zemře dvakrát. Lahodně nesoudné pokračování známého hororu Joe Danta Kvílení vlkodlaků se totiž v polovině osmdesátých let natáčelo v komunistickém Československu a do jeho štábu pronikl kromě Krytináře také třeba uvolněný Jan Kraus, prabába všech filmových babiček Valerie Kaplanová nebo propagátorka sexy života Jitka Asterová. Děj se odehrává v Transylvánii, ale natáčel se v Českém Krumlově, který byl ve snímku překřtěn na vlkodlačí vesnici Vlkava. Chytlavou titulní píseň Howling nahrála dnes už (právem) zapomenutá novovlnní skupina Babel a živě ji nahrávala v pražském punkovém klubu Fučíkárna.

Kompletní program:
28.10. 16:00 Pohled do bělma (White of the Eye)
28.10. 18:00 Kvílení vlkodlaků II: Tvá sestra je vlkodlak (Howling II: Your Sister is a Werewolf)
28.10. 20:00 Biohazard (Dead Space)
28.10. 22:00 Pokoj (The Room)
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 10. 2017
25.10.
31.3.
Pavel Tigrid

Pavel Tigrid

Praha 3, Praha
19.5.
31.1.
Sport za velké války

Sport za velké války

Praha 3, Praha
26.11.
7.1.
Táňa Svatošová - Centrování

Táňa Svatošová - Centrování

Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí