Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival otrlého diváka

Festival otrlého diváka

Kdy 15. říjen 2016 16:00 - 23:00 Festivaly
Festival otrlého diváka je příležitost pro filmy, které se vymykají standardním normám filmové estetiky a nárokům běžného filmového diváka.
Letošní jednodenní podzimní speciál Festivalu otrlého diváka s podtitulem Podzimní sklizeň 2016 přenese kino Aero do obskurních a heavy metalových 80. let, mezi programátory hrající Dračí doupě, přítulné mimozemšťany a také mezi bujné kštice, jež vyrašily na nejrůznějších tělesných partiích. Program složený ze čtyř snímků startuje v sobotu 15. října odpoledne. Chybět nebude ani oblíbený simultánní překlad předváděný naživo.

Otrlec je synonymem pokleslosti, nevkusu, braku a zábavy za hranicí tuctovosti – ve všech možných významech těchto slov. Každý rok přináší kolekci nejpůsobivějších, nejsměšnějších, nejzapadlejších i nejbizarnějších hororů, extrémů, akčňáků, krváků, campů, béček, céček i péček. Festival otrlého diváka navrací kinu jeho původní roli atrakce a nezapomenutelného společného zážitku. Nemáme na mysli pouze fakt, že máloco se vyrovná zkušenosti, když sledujete horor či třeskutě směšný brak ve společnosti tří stovek stejně naladěných lidí. Kmenová přehlídka pražského kina Aero krom toho nabízí řadu interaktivních projekcí, kde za pomoci náležitě laciných a kutilsky vytvořených prostředků filmy nezůstávají jen na plátně, ale pronikají přímo do sálu. Jindy zase díky nezaměnitelnému přednesu i kreativnímu přístupu simultánních překladatelů získávají již viděné filmy zcela nový rozměr. Namísto tiché adorace kinematografického umění s festivalem diváci zažijí projekce, kde se sál otřásá salvami smíchu či vyděšeným řevem, vychutnají si filmy z archivních formátů, jako je VHS či VCD, a to nemluvě o dílech samotných.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 10. 2016

Ubytování a restaurace v okolí