Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava fotografií Ivana Svatoše v Kavárně Pole

Výstava fotografií Ivana Svatoše v Kavárně Pole

Kdy 30. červenec 2017 18:00 - 31. říjen 2017 Výstavy
Kavárna Pole srdečně zve na třetí samostatnou výstavu fotografií. Vystavená díla, velkoformátové fotoobrazy o velikosti 70 x 100 zde budou k vidění až do konce října.
Ivanovi je 29 let a pochází z malého městečka Klenčí pod Čerchovem na západě Čech. Od roku 2008 žije v Praze, která se mimo jiné stala jedním z hlavních impulsů k objevení Ivanova fotografického nadání.

Fotografická tvorba Ivana Svatoše je charakterizována především citem a smyslem pro detail. Nejčastěji fotografuje během svých procházek a toulek městem, krajinou, prostorem a skrze fotografický přístroj zachycuje realitu okolního světa osobitým autorským rukopisem. V prostředí zachycuje svým všímavým okem nejjemnější nuance událostí, probíhajících současně s jeho nápady a dochází tak k společné symbióze faktorů, které vrcholí nejen ve vizuálně, ale i myšlenkově uceleném díle. Fotografie jsou, až na pár výjimek, především černobílé, díky čemuž umocňuje minimalistický nádech snímků a posouvá je blíže svému způsobu vyjádření. Významnou roli hraje v Ivanových fotografiích symbolika, ať už formou lidských, zvířecích čirostlinných motivů, nebo pouze světel a stínů.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 7. 2017

Ubytování a restaurace v okolí