Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava fotografií Ivana Svatoše v Kavárně Pole

Výstava fotografií Ivana Svatoše v Kavárně Pole

Kdy 30. červenec 2017 18:00 - 31. říjen 2017 Výstavy
Kavárna Pole srdečně zve na třetí samostatnou výstavu fotografií. Vystavená díla, velkoformátové fotoobrazy o velikosti 70 x 100 zde budou k vidění až do konce října.
Ivanovi je 29 let a pochází z malého městečka Klenčí pod Čerchovem na západě Čech. Od roku 2008 žije v Praze, která se mimo jiné stala jedním z hlavních impulsů k objevení Ivanova fotografického nadání.

Fotografická tvorba Ivana Svatoše je charakterizována především citem a smyslem pro detail. Nejčastěji fotografuje během svých procházek a toulek městem, krajinou, prostorem a skrze fotografický přístroj zachycuje realitu okolního světa osobitým autorským rukopisem. V prostředí zachycuje svým všímavým okem nejjemnější nuance událostí, probíhajících současně s jeho nápady a dochází tak k společné symbióze faktorů, které vrcholí nejen ve vizuálně, ale i myšlenkově uceleném díle. Fotografie jsou, až na pár výjimek, především černobílé, díky čemuž umocňuje minimalistický nádech snímků a posouvá je blíže svému způsobu vyjádření. Významnou roli hraje v Ivanových fotografiích symbolika, ať už formou lidských, zvířecích čirostlinných motivů, nebo pouze světel a stínů.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 7. 2017
6.10.
31.12.
Architekti brněnského kvarteta

Architekti brněnského kvarteta

Brno, Jižní Morava
4.3.
31.12.
Bítls

Bítls

Brno, Jižní Morava
3.11.
28.1.
Vesmír je černý

Vesmír je černý

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí