Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hudba zemí Koruny české - Petrus Vilhelmi de Grudencz

Hudba zemí Koruny české - Petrus Vilhelmi de Grudencz

Kdy 6. říjen 2017 19:30 - 8. říjen 2017 22:00 Festivaly
Druhý ročník Festivalu hudby zemí Koruny české období gotiky a renesance bude věnován tvorbě skladatele a básníka jménem Petrus Vilhelmi de Grudencz, magistra university v Krakově, a jeho současníků (počátek 15.stol.). Ars Cameralis, Schola Specialis Familiae, Ensemble Mathesius a polští hosté.
Festival bude zahrnovat odpolední a večerní komentované koncerty duchovní hudby pozdní gotiky z období působení Petra Vilhelmi de Grudencz ve střední Evropě - je příznačné, že většina jeho skladeb je zapsána právě v českých pramenech (Codex Specialnik a Codex Franus!). Poprvé tak v Praze zazní koncertní provedení všech jeho dosud známých skladeb v kontextu se skladbami jeho slavných současníků (jako jsou Guillaume Dufay, Gilles Binchois, Robert Morton, John Bedingham, John Dunstable, Balthasar Resinarius, Johann Walter, Leonhard Lechner, Heinrich Isaac).

V rámci festivalu proběhnou odborné přednášky renomovaných odborníků na hudbu období středověku a renesance (Mgr. Lukáš Matoušek, Mgr. Lukáš Vytlačil, Doc. Dr. Vlastislav Matoušek etc.).
Na hlavních koncertech vystoupí renomované soubory, které se touto poučenou prezentací starší hudby z českých pramenů dlouhodobě zabývají: ARS CAMERALIS, Ensemble Mathesius a Schola Specialis Familiae.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2017

Ubytování a restaurace v okolí