Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hravě a zdravě o bydlení – interaktivní výstava v Technickém muzeu v Brně

Hravě a zdravě o bydlení – interaktivní výstava v Technickém muzeu v Brně

Kdy 2. únor 2016 - 26. únor 2016 Výstavy
V Technickém muzeu v Brně je k vidění interaktivní výstava o zdravém bydlení, na které se děti i dospělí dozvědí, jak se staví energeticky šetrný dům, proč je tak důležitý tvar domu a to, jak je natočený ke světovým stranám, nebo jak se dá celý den větrat, aniž by z domu utíkalo teplo.
Centrum pasivního domu se rozhodlo ukázat české veřejnosti, že energeticky šetrné domy nejsou nikterak složité, ba naopak – jejich základní principy jsou tak prosté, že na ně přijdou i malé děti. Stačí jim jen ukázat cestu, na jejímž konci objeví řešení.

Dětské experimentárium „Bydleme zdravě – půjde to hravě“ se skládá z 11 stanovišť a návštěvníci se zde zabaví na 1 až 2 hodiny. Jednotlivými stanovišti dokážou samy procházet děti ve věku od 9 let. Koho nebaví číst krátká vysvětlení na stanovištích, může si pustit vtipný komentář prostřednictvím QR kódu, který je umístěn na každém vzdělávacím panelu. Výstava je putovní a v ČR ji už vidělo 270 tisíc lidí.

Výstava „Bydleme zdravě – půjde to hravě“ je zaměřena také na školní kolektivy žáků 4.–6. tříd základních škol. Třídy, které se na vzdělávací program přihlásí, provedou dva animátoři. Školy a třídy je možné přihlašovat u Kateřiny Tydlačkové, na telefonu 777 479 141 nebo e-mailu katerina.tydlackova@pasivnidomy.cz.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 2. 2016
11.5.
27.5.
Doteky ducha a duše

Doteky ducha a duše

Brno-Královo Pole, Jižní Morava
11.2.
16.6.
Angličtina pro školáky s Hocusem a Lotuskou

Angličtina pro školáky s Hocusem a Lotuskou

Brno-střed, Jižní Morava
21.4.
30.6.
Lucemburské opráski - výstava v Brně

Lucemburské opráski - výstava v Brně

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí