Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hledači ztraceného času

Hledači ztraceného času

Kdy 12. leden 2018 10:00 - 8. duben 2018 18:00 Výstavy
V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně budou vystaveny archeologické nálezy ze Zlínského kraje, včetně exponátů středoevropského významu. Výstava „Hledači ztraceného času“, prostřednictvím které chce muzeum vzdát poctu amatérské archeologii, bude zahájena vernisáží 11. ledna v 17.00 hod.
Výstava poprvé veřejnosti představí rozsáhlý soubor archeologických nálezů ze Zlínska, které muzeum získalo za pomoci amatérských archeologů v uplynulém desetiletí.

Velkou část tvoří exponáty získané díky spolupráci se zájemci o archeologii, kteří hledají pomocí detektoru kovů. Najdeme mezi nimi předměty, které patří k unikátům středoevropského významu, jako je např. kompletní bronzová garnitura avarského opasku, železná avarská přilba s částí lamelového brnění či měděná plaketa s vyobrazením mužských postav, což je jeden z mála výrobků etruských dílen na našem území.

Dozvědět se více o dávné historii našeho kraje a jednotlivých exponátech mohou návštěvníci také prostřednictvím panelů a velkoplošných tisků umístěných ve výstavě.

Během trvání výstavy je pro malé i velké návštěvníky připraven zajímavý doprovodný program a komentované prohlídky s kurátorkou výstavy.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 1. 2018
3.9.
31.10.
Jakub Sobotka - Fotografie

Jakub Sobotka - Fotografie

Zlín, Východní Morava
22.8.
28.10.
Náměstí Práce ve Zlíně a jeho proměny

Náměstí Práce ve Zlíně a jeho proměny

Zlín, Východní Morava
20.7.
14.10.
Výstava Pochodem pod císařským praporem

Výstava Pochodem pod císařským praporem

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí