Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Kavárny naživo v Praze

Festival Kavárny naživo v Praze

Kdy 30. září 2017 10:00 - 28. říjen 2017 Festivaly
V průběhu jednoho měsíce přineseme do kaváren po celé Praze výstavy, koncerty, přednášky, poezii, divadlo a další umělecké projekty všemožných druhů a žánrů.

Ještě za první republiky byla kavárna místem, kde se přirozeně setkávali umělci, hudebníci a spisovatelé. Kde tvořili, předváděli své výtvory a navzájem se inspirovali. Ačkoliv je dnes v Praze spousta skvělých kaváren, tvořivý umělecký element jim z nějakého důvodu chybí.

V průběhu jednoho měsíce přineseme do kaváren po celé Praze výstavy, koncerty, přednášky, poezii, divadlo a další umělecké projekty všemožných druhů a žánrů. Do celého projektu se zapojí opravdu velké množství lidí a míst.

Doufáme, že se budou navzájem ovlivňovat, že lidé oživí místa a místa oživí lidi. Proto vidíme každého návštěvníka a každou akci jako vlny. Vlny, které se navzájem střetávají, reagují na sebe, inspirují se. Zároveň mezi sebou o tom všem mluví a píšou. Z jedné akce tak přecházejí vlny na druhou, jako když člověk hodí do vody kámen.

Stejně tak doufáme, že pořádné vlny vyvoláme v kavárenském a městském životě vůbec – že se to, co Kavárny naživo vyvolají, bude šířit ještě dlouho a dosáhne pořádně daleko.

Čtvrtý ročník nezávislého uměleckého festivalu!

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 8. 2017

Ubytování a restaurace v okolí