Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den pozemního vojska - Bahna 2018 u Strašnic

Den pozemního vojska - Bahna 2018 u Strašnic

Kdy 23. červen 2018 9:00 - 16:00 Historické a vojenské akce
29. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě v Zadních Bahnech u Strašic. Kluby vojenské historie inscenují ukázky z dramatických a vojensky zajímavých okamžiků z první světové války, z válečné operace na východní či západní frontě nebo na území protektorátu.

Jako tradičně i v letošním ročníku bude účinkovat pásová a kolová technikaMuzea na demarkační liniiRokycanech. Hlavní téma bude tradičně obrana České republiky. Ukázky boje budou zaměřeny na to, jak jsou naše těžké jednotky připravovány a cvičeny k obraně země. Letos se můžete těšit na ukázku bojů československých legionářů za první světové války v Itálii na Piavě, mobilizaci z roku 1938, střelby s cvičnou municí z bojového vozidla Pandur. K vidění bude i historická vojenská technika československé výroby, tanky T-72M4CZ a T-72M1, bojová vozidla pěchoty, samohybná houfnice, stíhačky Gripen, letouny L-159, bojové i transportní vrtulníky, historický motocykl a policejní autokar, těžká válečná a poválečná technika. V plánu je také seskok výsadkářů. Jako tradičně i v letošním ročníku bude účinkovat pásová a kolová technikaMuzea na demarkační liniiRokycanech.

Armáda letos předvede bojovou ukázku takzvané operace na vynucení míru - zajištění objektu s otravnými látkami, který by mohly zneužít bojující jednotky. Součástí operace bude výsadek hloubkového průzkumu, přepad objektu a nasazení letecké techniky.

Poprvé na veřejnosti se můžete těšit na střelbu cvičnou municí z kanonu obrněného vozidla Pandur.Do akce se zapojí přes tisíc vojáků s více než 350 kusy techniky. Vedle profesionálních vojáků a vojenských nadšenců se se do akce zapojí policisté, hasiči, vězeňská služba, ale také technika ze Slovenska, Rakouska, Polska a USA.

Vstup na akci je tradičně zdarma.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 6. 2018
15.6.
7.10.

"Boje v oblacích" v rokycanském muzeu

Rokycany, Plzeňsko a Český les
6.6.
30.9.
Srpen 1968 v rokycanském muzeu

Srpen 1968 v rokycanském muzeu

Rokycany, Plzeňsko a Český les
10.6.
21.10.
Komentované výlety do Brd

Komentované výlety do Brd

Brdy, Střední Čechy
5.5.
30.9.
Četníci nejen za císaře pána ve Spáleném Poříčí

Četníci nejen za císaře pána ve Spáleném Poříčí

Spálené Poříčí, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Vojenská noclehárna v Muzeu Středních Brd

Vojenská noclehárna v Muzeu Středních Brd

Strašice, Plzeňsko a Český les
Penziony Kunc

Penziony Kunc

Láz, Střední Čechy
Rodinný penzion Rafanda

Rodinný penzion Rafanda

Příbram, Střední Čechy