Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den otevřených dveří ve Strakově akademii

Den otevřených dveří ve Strakově akademii

Kdy 28. září 2018 Společenské akce
Dne 28. 9. 2018 je den otevřených dveří na Úřadě vlády. K vidění budou vybrané prostory úřadu, a to především jednací sál vlády, pracovna předsedy vlády, nový či starý tiskový sál a další zajímavá místa této významné budovy.
V rámci oslav Dne české státnosti a svátku svatého Václava bude opět zpřístupněna Strakova akademie, sídlo Úřadu vlády ČR.

Denně se dovídáte z médií, co vše vláda udělala, ale netušíte přesně, jakou práci vlastně vláda vykonává? Jaký úkol má vlastně předseda vlády a Úřad vlády ČR? Říká vám něco jméno Strakova akademie, ale nevíte přesně co? Případně jste někdy v Praze přecházeli Vltavu po Mánesově mostě a po pravé ruce jste viděli majestátní budovu, ale nevěděli jste, proč na ní vlaje státní vlajka a kdo v ní sídlí? Pokud vám tedy vrtají hlavou podobné otázky, přijďte na den otevřených dveří.

Neméně zajímavá je i budova, ve které vláda ČR i Úřad vlády ČR sídlí. Majestátní novobarokní budova je veřejnosti spíše známa pod názvem Strakova akademie. Po dokončení její stavby v roce 1896 sloužila jako studentská kolej pro nemajetné syny českých šlechtických rodin, jak tomu chtěl císařský tajný rada hrabě Jan Petr Straka, pán z Nedabylic a Libčan, který ve své závěti věnoval k tomuto účelu veškerý svůj majetek. Stavbu projektoval architekt Václav Roštlapil a na výzdobě budovy se podíleli sochaři Josef Mauder a Celda Klouček. Ke Strakově akademii patří i rozlehlá zahrada budovaná pod dohledem Františka Thomayera.

Den otevřených dveří v sídle české vlády.

K vidění budou vybrané prostory úřadu, a to především jednací sál vlády, pracovna předsedy vlády, nový či starý tiskový sál a další zajímavá místa této významné budovy.

Celý popis
Naposledy změněno: 4. 5. 2018

Ubytování a restaurace v okolí