Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vlak, kde si děti vyhrajou, to je Cyklohráček

Vlak, kde si děti vyhrajou, to je Cyklohráček

Kdy 25. březen 2016 9:00 - 30. říjen 2016 19:00 Akce pro děti
Rodinný výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště pro děti jezdí víkendech z Prahy na Okoř a do Slaného. Tam je připravena Cesta za pokladem i slevy v cukrárně, aquaparku nebo pivovaru. Nově dostal Cyklohráček vůz s obrovskou hernou a balonkovištěm a letos prvně jezdí i do železničního muzea.
Pozor, výluka. Poslední dva víkendy v říjnu (so 22., ne 23., pá 28., so 29. a ne 30. října 2016) pojede odpolední Cyklohráček z Prahy do Slaného odklonem a v údolí hradu Okoře ho nahradí historické autobusy.  Nejde ale zdaleka jen o komplikaci, jak jsme všichni při výlukách kvůli opravám tratí zvyklí. Tentokrát je výluka příležitost k novým zážitkům a výletům.

Ranní Cyklohráček v 9:18 z Prahy pojede pouze do stanice Noutonice, dále bude nahrazen historickými autobusy, které zastaví také přímo u hradu Okoř. 

Odpolední Cyklohráček z Prahy (odjezd mimořádně už 13:11 z Masarykova nádraží) pojede do Slaného odklonem přes Roztoky u Prahy, Kralupy nad Vltavou, zámek Nelahozeves, Ctiněves, Straškov (výchozí místo při výletech na Říp) a Zlonice. V úseku Hostivice – Noutonice – Okoř – Slaný bude nahrazen historickými autobusy.

Svézt se budete moct v rámci této historické náhradní autobusové dopravy Škodou 706 RTO, Karosou ŠD 11 nebo kloubovým  Ikarusem. Detaily najdete zde na Kudy z nudy v akci Historickými autobusy na Okoř a do Slaného.


V historických autobusech bude platit standardní tarif ČD i Pražské integrované dopravy. Využijte tak výluku  k novým výletům, kdy Vás odpoledne doveze Cyklohráček až na úpatí Řípu i k zámku v Nelahozevsi, a nebo se přijďte svézt historickými autobusy, které už v běžném provozu nikde nepotkáte.

Výlukový jízdní řád s přesnými časy odjezdů Cyklohráčku i autobusů najdete na webu Cyklohráčku i na stránkách organizace ROPID.

Cyklohráček  dostal na jaře zbrusu nový vůz, který je celý přestavěný na velkou pojízdnou hernu na kolejích s balónkovištěm, stavebnicemi i skluzavkou pro nejmenší. Užijí si ho všechny děti, které se chtějí cestou ve vlaku pořádně vyřádit. 

Ke třem dosavadním vozům (vůz plný hraček, vůz plný kol a vůz plný her) taky přibyl nově čtvrtý vůz plný balónků, který doplnil stávající dětský koutek s hrami, knížkami, stavebnicemi i vláčkodráhou.

Větší děti můžou cestou uspořádat třeba turnaj v Člověče, nezlob se, dámě i kartách, kreslit křídami nebo skládat obří molitanovou stavebnici. O všechny hry se na palubě starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti také dárky na památku. Děti dostanou na palubě vlaku také volnou vstupenku do Království železnic na Smíchově.

V Cyklohráčku se stává pro děti cesta cílem, protože se zabaví už cestou na výlet. Ale nutno říct, že vlak má své kouzlo i pro tatínky. V Cyklohráčku můžete pozorovat strojvedoucího při práci. Za jeho zády je prosklená stěna, takže se můžete, jak se řídí vlak a pozorovat výhybky a návěstidla před vlakem.  
 

Kam s Cyklohráčkem na výlet


Cyklohráček vás doveze do krásného údolí hradu Okoře, navštívit můžete románskou rotundu na Budči, zoopark v Zájezdě nebo historické město Slaný. Na své si přijdou i lovci keší, ta o Cyklohráčku je totiž vezme do hluboké historie tratě, po které vlak projíždí. Její začátek je na nádraží v Hostivici a na finálních souřadnicích vás čeká železniční překvapení.

Nově Cyklohráčkem do Železničního muzea Zlonice

Pojeďte se podívat do historie, jak se dřív cestovalo na železnici. Cyklohráček vás doveze sedmkrát za sezonu až do Zlonic. Ani ne 15 minut od nádraží najdete krásné železniční muzeum, ve kterém na vás dýchne historie starých nádraží, parních lokomotiv, dřevěných vagonů, svezete se úzkorozchodnou průmyslovou železnicí a můžete si tu vysadit stromek pro štěstí.

Do Zlonic jede odpolední Cyklohráček o sobotách 23.4., 28.5, 25.6., 30.7, 27.8, 24.9. a 29.10. (odjezd z Prahy 13:18) a cestující z Cyklohráčku dostanou v muzeu slevu na rodinné vstupné - dva dospělí a tři děti zaplatí jen 100 Kč.

Zajímavé akce ve Slaném, za kterými se vyplatí vyrazit Cyklohráčkem
 
  • 23. dubna Slavnostní zahájení Turistické sezóny 2016
  • 21. května Městské slavnosti ve Slaném
  • 28. května den dětí v letním kině Slaný
  • 17. a 18. června Pivní slavnosti Slánský Tuplák a Slánská kvasnice
  • 18. června Folklorní festival v letním kině Slaný
  • 16. července Závod historických vozidel Slánský okruh
  • 26. a 27. srpna Slánský open air festival Valník
  • 24. a 25. září Rožnění uherského býka a MČR v Boulderingu
  • 15. října Havelský jarmark a Slánské štrůdlování
Cesta za zlatým pokladem ve Slaném a turistická vizitka

Po příjezdu do Slaného můžete s dětmi vyrazit na cestu za pokladem. Ve vlaku dostanete od hrajvedoucích herní plán. Pokud seberete všechny indicie správně, dovedou vás ke zlatému pokladu ukrytému ve městě. Něco si z něj budete moct odnést a získáte také unikátní turistickou vizitku Cyklohráčku. Hrou děti provede Bořek – malý kluk, kterého dostalo město Slaný do svého znaku v době, kdy Českému království vládl král Václav II.

Pokud turistické vizitky sbíráte, tu z Cyklohráčku můžete získat jen dvěma způsoby. Navštívíte infocentrum ve Slaném a předložíte jízdenku ČD nebo PID z Cyklohráčku (musí na ní být razítko od hrajvedoucího z vlaku) nebo ulovíte ve Slaném zmíněný zlatý poklad. Jiná cesta k turistické vizitce nevede.

Vagony pro děti i pro cyklisty

Cykohráček má tři vozy. Vůz plný hraček pro nejmeší cestující (ten je nízkopodlažní, aby zde maminky mohly zaparkovat pohodlně kočárky), vůz plný her pro větší děti, vůz plný balónků pro ty, kteří se chtějí cestou pořádně vyřádit a cyklovůz. Do vozu pro cyklisty se vejde 25 kol a cyklisté tu během jízdy můžou provést malý servis - k dispozici mají kompresor na dofouknutí duše, sadu na lepení i nářadí na běžné opravy.

Prohlídky Slaného s průvodcem pro dospěláky

Projděte si slavnou Wilsonovu třídu ve Slaném s průvodkyní v historickém secesním kostýmu a nechte na sebe dýchnout dobu, kdy dámy z měšťanských domů nosily krásné šaty a pánové vycházeli na ulici v kloboucích. Dozvíte se zajímavé informace o historii zdejších měšťanských domů. Vycházka je připravena na neděle 5. června, 4. září a 9. října ihned po příjezdu ranního Cyklohráčku do Slaného. Průvodkyni na nádraží snadno poznáte.


Kdy a odkud Cyklohráček jezdí

Cyklohráčkem se můžete svézt každou sobotu, neděli i svátek od 25. března až do 30. října 2016. Jede vždy dvakrát denně. Z pražského Masarykova nádraží odjíždí v 9:18 a 13:18, nastoupit v Praze můžete také v Bubnech, Dejvicích, Veleslavíně a Ruzyni. Zpět ze Slaného do Prahy jede v 11:16 a 17:16. Odpoledne mají rodiče s dětmi ve Slaném mezi příjezdem a odjezdem vlaku dvě a půl hodiny, tedy čas, který mohou využít právě k návštěvě aquaparku, muzeí nebo hře, která dovede děti za pokladem. Až budete s dětmi výlet plánovat, vězte, že odpolední vlak z Prahy je zpravidla volnější než ten ranní.

Pokud byste plánovali cyklohráčkem cestu ve větší skupině, dejte o sobě prosím minimálně tři pracovní dny dopředu vědět na email bezouska@zap.cd.cz.

Slevy pro cestujícíc z cyklohráčku ve Slaném

Město Slaný připravilo pro návštěvníky z Cyklohráčku speciální slevy, které může využít celá rodina. Cestující získají například za 85 Kč celodenní vstup do místního aquaparku, slevu do místní cukrárny i lokálního pivovaru nebo 50 % slevu do vlastivědného muzea. Zdarma dostanou cestující turistickou mapu regionu na infocentru ve Slaném. Slevy získáte velmi jednoduše. Ve vlaku dostanete od hrajvedoucích leták cyklohráčku, kde jsou slevové kupony. Hrajvedoucí vám je orazítkuje a můžete na výletě čerpat slevy.

Cyklohráček získal skvělá ocenění

Cyklohráček vyjel na trať mezi Prahou a Slaným poprvé na jaře 2014 a ihned u cestujících zabodoval. V roce 2014 s ním svezlo 10 809 cestujících, v roce 2015 to bylo už 14 568 cestujících.

Že jde unikátní projekt, který jinde na světě neexistuje o potvrdila i dvě významná ocenění, které cyklohráček získal v červnu 2015, když zabodoval na Českých cenách za PR. Stal se nejlepším projektem v oblasti služeb za rok 2014, dosáhl na první místo mezi všemi hodnocenými projekty.

Získal také bronzovou medaili v kategorii B2C, tedy komunikace firem k zákazníkům. Třetí místo mezi všemi komunikačními projekty firem k zákazníkům za rok 2014 řadí Cyklohráček k absolutně nejlepším projektům, které připravily firmy pro zákazníky v České republice. 
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 10. 2016
19.11.
31.3.
Bruslení na zimním stadionu Hvězda

Bruslení na zimním stadionu Hvězda

Praha 6, Praha
4.3.
Krkonošská 70

Krkonošská 70

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší
11.12.
26.3.
Marie Fischerová–Kvěchová známá i neznámá

Marie Fischerová–Kvěchová známá i neznámá

Roztoky, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí