Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova

Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova

Kdy 24. březen 2018 - 28. říjen 2018 Sportovní akce
Turistický vlak Český ráj vyráží o sobotách a nedělích a ve svátky na trasu: Praha hl. n. – Český Brod – Nymburk-město – Jičín – Libuň – Turnov a zpět. Ve vlaku je možná úschova během přepravy.
O sobotách, nedělích a ve státní svátky se mohou zájemci svézt novým výletním vlakem „Český ráj“. Jak už jeho název napovídá, hodí se zejména pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky, kteří rádi podnikají túry do Prachovských skal a jejich okolí.

Zvláštní víkendový vlak zastaví na třech nádražích v Praze (Praha-Vršovice 8:24, Praha hl.n. 8:31 a Praha-Libeň 8:44), tak aby byl pro cesty za turistikou co nejdostupnější. Turisty i cyklisty pak zaveze za největšími lákadly Českého ráje a okolí.

Zastaví například v Jičíně (10:29) – městě protkaném pohádkami (hlavně tou o loupežníku Rumcajsovi), s proslulou Valdickou bránou a barokním zámkem. Vlak pak pokračuje do Jinolic (10:43) s oblíbenými rybníky ke koupání, a Rovenska pod Troskami (10:58), odkud je to jen pár kilometrů na zříceninu hradu Trosky. Dále pojede souprava přes srdce Prachovských skal, Hrubou skálu (11:08), až do Turnova (11:23). Odtud vyrazí zpět v 16:41.
 

Jízdní řád výletního vlaku Český ráj

8:24                     Praha-Vršovice               19:30
8:31–8:38            Praha hl.n.                    19:23–19:26
8:44–8:45            Praha-Libeň                    19:14–19:15
9:08–9:09            Český Brod                     18:49–18:50
│                         Poříčany                          18:40–18:43
9:28–9:35           Nymburk město             18:26–18:28
9:51–9:53           Křinec                              18:09–18:11
10:00–10:01       Rožďalovice                     18:02–18:03
10:09–10:10       Kopidlno                           17:53–17:54
10:29–10:31       Jičín                                  17:33–17:36
10:37–10:38       Železnice                           17:26–17:27
10:43–10:44       Jinolice                              17:21–17:22
10:48–10:49       Libuň                                 17:15–17:18
10:58–10:59       Rovensko pod Troskami 17:04–17:07
11:01–11:02       Ktová                                 17:01–17:02
11:04–11:05       Borek pod Troskami          16:58–16:59
11:08–11:09       Hrubá Skála                     16:55
11:11–11:12       Karlovice-Sedmihorky     16:51–16:52
11:16–11:17       Turnov město                     16:46–16:47
11:23                  Turnov                               16:41
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 8. 2018
30.3.
28.10.
Cyklovlak Kokořínský rychlík

Cyklovlak Kokořínský rychlík

Mšeno, Střední Čechy
21.9.
22.9.
Vinobraní na Grébovce v Praze

Vinobraní na Grébovce v Praze

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí