Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova

Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova

Kdy 24. březen 2018 - 28. říjen 2018 Sportovní akce
Turistický vlak Český ráj vyráží o sobotách a nedělích a ve svátky na trasu: Praha hl. n. – Český Brod – Nymburk-město – Jičín – Libuň – Turnov a zpět. Ve vlaku je možná úschova během přepravy.
O sobotách, nedělích a ve státní svátky se mohou zájemci svézt novým výletním vlakem „Český ráj“. Jak už jeho název napovídá, hodí se zejména pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky, kteří rádi podnikají túry do Prachovských skal a jejich okolí.

Zvláštní víkendový vlak zastaví na třech nádražích v Praze (Praha-Vršovice 8:27, Praha hl.n. 8:31 a Praha-Libeň 8:44), tak aby byl pro cesty za turistikou co nejdostupnější. Turisty i cyklisty pak zaveze za největšími lákadly Českého ráje a okolí.

Zastaví například v Jičíně (10:29) – městě protkaném pohádkami (hlavně tou o loupežníku Rumcajsovi), s proslulou Valdickou bránou a barokním zámkem. Vlak pak pokračuje do Jinolic (10:43) s oblíbenými rybníky ke koupání, a Rovenska pod Troskami (10:58), odkud je to jen pár kilometrů na zříceninu hradu Trosky. Dále pojede souprava přes srdce Prachovských skal, Hrubou skálu (11:08), až do Turnova (11:23). Odtud vyrazí zpět v 16:41.
 

Jízdní řád výletního vlaku Český ráj

8:27                     Praha-Vršovice               19:30
8:31–8:38            Praha hl.n.                    19:23–19:26
8:44–8:45            Praha-Libeň                    19:14–19:15
9:08–9:09            Český Brod                     18:49–18:50
│                         Poříčany                          18:40–18:43
9:28–9:35           Nymburk město             18:26–18:28
9:51–9:53           Křinec                              18:09–18:11
10:00–10:01       Rožďalovice                     18:02–18:03
10:09–10:10       Kopidlno                           17:53–17:54
10:29–10:31       Jičín                                  17:33–17:36
10:37–10:38       Železnice                           17:26–17:27
10:43–10:44       Jinolice                              17:21–17:22
10:48–10:49       Libuň                                 17:15–17:18
10:58–10:59       Rovensko pod Troskami 17:04–17:07
11:01–11:02       Ktová                                 17:01–17:02
11:04–11:05       Borek pod Troskami          16:58–16:59
11:08–11:09       Hrubá Skála                     16:55
11:11–11:12       Karlovice-Sedmihorky     16:51–16:52
11:16–11:17       Turnov město                     16:46–16:47
11:23                  Turnov                               16:41
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2018
30.3.
28.10.
Cyklovlak Kokořínský rychlík

Cyklovlak Kokořínský rychlík

Mšeno, Střední Čechy
7.4.
13.6.
Yellow Ribbon Run 2018

Yellow Ribbon Run 2018

Praha 7, Praha
20.4.
22.4.
Koncert Blue Man Group

Koncert Blue Man Group

Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí