Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cyklobusy Šumava - Zelené autobusy

Cyklobusy Šumava - Zelené autobusy

Kdy 1. červenec 2017 - 31. srpen 2017 Sportovní akce
Vydejte se na cyklovýlet za krásou Šumavy pohodlně ekologickými linkami, které umožňují spojení po celé Šumavě (od Železné Rudy přes Německo-Bavorský park až po Lipno). Bez použití auta tak můžete navštívit celou řadu šumavských zajímavostí, kam se vlastním vozem nepodíváte.
Cena za jízdní kolo je na všech linkách 30 Kč. V Bučině u Kvildy vznikla zastávka Bučina, státní hranice. Stávající zastávka Nad osadou zůstává zachována, nová zastávka se nachází cca 100 m od hraničního přechodu (5 min chůze). To usnadní zejména starším osobám přestup na německé autobusy.

Milovníky cyklistiky určitě potěší ranní obsluha Hojsovy Stráže nebo spoje Kvilda -  Bučina a zpět s rozšířenou přepravou jízdních kol. Do systému Zelených autobusů je pak zařazen rovněž i cyklobus ze Sušice do Prášil přes Hartmanice.
 

Přehled linek:

1. zelená Kvilda - Modrava - Antýgl - Srní - Prášily - Železná Ruda - Špičák
2. modrá Horská Kvilda - Jezerní slať - Kvilda - Bučině
3. žlutá Sušice - Dlouhá Ves - Rejštejn - Kašperské Hory - Rejštejn - Čeňkova Pila - Srní - Antýgl - Modrava - Kvilda
4. tmavě zelená Lenora, Kaplice pod Boubínem - Lenora - Horní Vlatvice - Borová Lada - Kvilda
5. fialová Nová Pec (žel. st.) - Jelení Vrchy

V Železné Rudě budou cyklobusy navazovat na vlaky ze směru Plzeň, Klatovy a na lesní železnici do Bavorska. Autobusy na Bučině zase na busy z Německa.

Mezi linkou Horská Kvilda - Bučina a Finsternau je možno 6krát denně pohodlně přestupovat a cestovat dále za poznáváním národních parků.
 

Jízdenka i do vlaku

Partnerem projektu se staly České dráhy, které v období 12. 6. - 17. 9. 2017 akceptují NP-Ticket na těchto tratích a úsecích:
190 České Budějovice - Strakonice - Plzeň
194 České Budějovice - Černý Kříž
195 Rybník - Lipno nad Vltavou
196 České Budějovice - Summerau (Linz)
197 Číčenice - Nové Údolí
198 Strakonice - Volary, Lipno lanovka - Lipno nad Vltavou ž.st. - Svatý Tomáš.

Dále v autobusových linkách ČD: Lenora ž.st. - Kvilda, Nové Údolí ž.st. - Dreisessel/Třístoličník, Český Krumlov - Holubov - Kleť lanovka - Holašovice, Lipno nad Vltavou - Černá v Pošumaví, Lipno nad Vltavou - Svatý Tomáš, Strakonice - Kvilda, Černá v Pošumaví - Aigen - Linz

NP tikety budou uznány od ČD ve všech pravidelných vlacích na uvedených spojích (nikoliv ve zvláštních vlacích - parní jízdy ap.) a v busech ČD na uvedených linkách. Uznány budou pro jednu jízdu v každém směru na trati nebo lince, a to v den uvedený na jízdence NP tiket a v den následující. Recipročně budou uznávány jízdenky ČD na linkách Zelených autobusů.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 6. 2017
20.5.
20.5.
Farářova tajná komnata

Farářova tajná komnata

Malenice, Jižní Čechy
6.2.
16.3.
Sudety - F:2, 8

Sudety - F:2, 8

Prachatice, Šumava
9.2.
24.2.
Festival amatérského divadla Štít 2018

Festival amatérského divadla Štít 2018

Prachatice, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí