Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cyklobusy Šumava - Zelené autobusy

Cyklobusy Šumava - Zelené autobusy

Kdy 1. červenec 2017 - 31. srpen 2017 Sportovní akce
Vydejte se na cyklovýlet za krásou Šumavy pohodlně ekologickými linkami, které umožňují spojení po celé Šumavě (od Železné Rudy přes Německo-Bavorský park až po Lipno). Bez použití auta tak můžete navštívit celou řadu šumavských zajímavostí, kam se vlastním vozem nepodíváte.
Cena za jízdní kolo je na všech linkách 30 Kč. V Bučině u Kvildy vznikla zastávka Bučina, státní hranice. Stávající zastávka Nad osadou zůstává zachována, nová zastávka se nachází cca 100 m od hraničního přechodu (5 min chůze). To usnadní zejména starším osobám přestup na německé autobusy.

Milovníky cyklistiky určitě potěší ranní obsluha Hojsovy Stráže nebo spoje Kvilda -  Bučina a zpět s rozšířenou přepravou jízdních kol. Do systému Zelených autobusů je pak zařazen rovněž i cyklobus ze Sušice do Prášil přes Hartmanice.
 

Přehled linek:

1. zelená Kvilda - Modrava - Antýgl - Srní - Prášily - Železná Ruda - Špičák
2. modrá Horská Kvilda - Jezerní slať - Kvilda - Bučině
3. žlutá Sušice - Dlouhá Ves - Rejštejn - Kašperské Hory - Rejštejn - Čeňkova Pila - Srní - Antýgl - Modrava - Kvilda
4. tmavě zelená Lenora, Kaplice pod Boubínem - Lenora - Horní Vlatvice - Borová Lada - Kvilda
5. fialová Nová Pec (žel. st.) - Jelení Vrchy

V Železné Rudě budou cyklobusy navazovat na vlaky ze směru Plzeň, Klatovy a na lesní železnici do Bavorska. Autobusy na Bučině zase na busy z Německa.

Mezi linkou Horská Kvilda - Bučina a Finsternau je možno 6krát denně pohodlně přestupovat a cestovat dále za poznáváním národních parků.
 

Jízdenka i do vlaku

Partnerem projektu se staly České dráhy, které v období 12. 6. - 17. 9. 2017 akceptují NP-Ticket na těchto tratích a úsecích:
190 České Budějovice - Strakonice - Plzeň
194 České Budějovice - Černý Kříž
195 Rybník - Lipno nad Vltavou
196 České Budějovice - Summerau (Linz)
197 Číčenice - Nové Údolí
198 Strakonice - Volary, Lipno lanovka - Lipno nad Vltavou ž.st. - Svatý Tomáš.

Dále v autobusových linkách ČD: Lenora ž.st. - Kvilda, Nové Údolí ž.st. - Dreisessel/Třístoličník, Český Krumlov - Holubov - Kleť lanovka - Holašovice, Lipno nad Vltavou - Černá v Pošumaví, Lipno nad Vltavou - Svatý Tomáš, Strakonice - Kvilda, Černá v Pošumaví - Aigen - Linz

NP tikety budou uznány od ČD ve všech pravidelných vlacích na uvedených spojích (nikoliv ve zvláštních vlacích - parní jízdy ap.) a v busech ČD na uvedených linkách. Uznány budou pro jednu jízdu v každém směru na trati nebo lince, a to v den uvedený na jízdence NP tiket a v den následující. Recipročně budou uznávány jízdenky ČD na linkách Zelených autobusů.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 6. 2017
8.4.
29.10.
Před oponou za oponou... Vimperák!

Před oponou za oponou... Vimperák!

Vimperk, Šumava
20.5.
20.5.
Farářova tajná komnata

Farářova tajná komnata

Malenice, Jižní Čechy
20.6.
29.10.
Nadevším ticho rybníků

Nadevším ticho rybníků

Vimperk, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí