Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cipískoviště 2016 v Písku

Cipískoviště 2016 v Písku

Kdy 13. květen 2016 9:00 - 15. květen 2016 16:00 Festivaly
Letní turistická sezóna v Písku začíná – přijeďte si hrát s pískem! Obří pískové sochy budou v Písku stavěny v r. 2016 již podesáté. Tentokrát se vrátí k pohádkovým námětům a jedna ze soch, umístěná u Městské elektrárny, zobrazí Karla IV.

I v jihočeském Písku oslavují začátek letní turistické sezony rozmanité akce a programy pro návštěvníky každého věku. Jejich nekorunovaným králem je Cipískoviště.

O víkendu 13. - 15. května 2016 se můžete těšit na množství kulturních a sportovních aktivit, např. koncertů, výstav, filmových představení, zábavných programů pro děti, soutěží… V době konání akce se v Písku zastaví také road show projektu „Jižní Čechy olympijské“, na které si budete moci zasportovat a naladit se na srpnový sportovní vrchol roku.

Neodmyslitelnou součástí Cipískoviště je vernisáž obřích soch z písku. V roce 2016 se v Písku budou tato originální díla stavět již podesáté. Mezi sochami s pohádkovými náměty se objeví jako král také Karel IV., jehož jméno se zapsalo i do dějin královského města Písku. 700. výročí narození tohoto slavného panovníka oslavíme přesně v den jeho narozenin v sobotu 14. května při Muzejní noci v Prácheňském muzeu.

Písecká Sladovna při Cipískovišti otevře hlavní výstavy letní sezóny - TISKAŘIŠTĚ a LOUTKY! V této instituci se účastníci také budou moci zapojit do tvůrčích aktivit v podobě různých výtvarných dílen. Z dalších oblíbených programů pro děti jmenujme Pochod pohádkovým lesem o sobotním odpoledni či nedělní Dětské zábavné odpoledne na Městském ostrově. Novinkou bude páteční Večer pohádek připravovaný Městskou knihovnou, která pak o nedělním večeru pozve i dospělé na Noc literatury.

Náplavku podél řeky Otavy zdobí obří pískové sochy z rukou zkušených umělců, galerii můžete rozšířit podle libosti a vkusu vlastními díly. 

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2016
25.10.
30.4.
Leonardo da Vinci ve Sladovně v Písku

Leonardo da Vinci ve Sladovně v Písku

Písek, Jižní Čechy
1.12.
29.12.
Výstava fotografií - Fotoklub Písek

Výstava fotografií - Fotoklub Písek

Písek, Jižní Čechy
27.11.
24.12.
Advent v Písku 2016

Advent v Písku 2016

Písek, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí