Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cipískoviště 2016 v Písku

Cipískoviště 2016 v Písku

Kdy 13. květen 2016 9:00 - 15. květen 2016 16:00 Festivaly
Letní turistická sezóna v Písku začíná – přijeďte si hrát s pískem! Obří pískové sochy budou v Písku stavěny v r. 2016 již podesáté. Tentokrát se vrátí k pohádkovým námětům a jedna ze soch, umístěná u Městské elektrárny, zobrazí Karla IV.

I v jihočeském Písku oslavují začátek letní turistické sezony rozmanité akce a programy pro návštěvníky každého věku. Jejich nekorunovaným králem je Cipískoviště.

O víkendu 13. - 15. května 2016 se můžete těšit na množství kulturních a sportovních aktivit, např. koncertů, výstav, filmových představení, zábavných programů pro děti, soutěží… V době konání akce se v Písku zastaví také road show projektu „Jižní Čechy olympijské“, na které si budete moci zasportovat a naladit se na srpnový sportovní vrchol roku.

Neodmyslitelnou součástí Cipískoviště je vernisáž obřích soch z písku. V roce 2016 se v Písku budou tato originální díla stavět již podesáté. Mezi sochami s pohádkovými náměty se objeví jako král také Karel IV., jehož jméno se zapsalo i do dějin královského města Písku. 700. výročí narození tohoto slavného panovníka oslavíme přesně v den jeho narozenin v sobotu 14. května při Muzejní noci v Prácheňském muzeu.

Písecká Sladovna při Cipískovišti otevře hlavní výstavy letní sezóny - TISKAŘIŠTĚ a LOUTKY! V této instituci se účastníci také budou moci zapojit do tvůrčích aktivit v podobě různých výtvarných dílen. Z dalších oblíbených programů pro děti jmenujme Pochod pohádkovým lesem o sobotním odpoledni či nedělní Dětské zábavné odpoledne na Městském ostrově. Novinkou bude páteční Večer pohádek připravovaný Městskou knihovnou, která pak o nedělním večeru pozve i dospělé na Noc literatury.

Náplavku podél řeky Otavy zdobí obří pískové sochy z rukou zkušených umělců, galerii můžete rozšířit podle libosti a vkusu vlastními díly. 

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2016
25.10.
30.4.
Leonardo da Vinci ve Sladovně v Písku

Leonardo da Vinci ve Sladovně v Písku

Písek, Jižní Čechy
20.5.
20.5.
Farářova tajná komnata

Farářova tajná komnata

Malenice, Jižní Čechy
24.5.
27.5.
Rybářské dny ve Vodňanech 2017

Rybářské dny ve Vodňanech 2017

Vodňany, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí