Úvod > Aktivity & akce > Akce > Brdský cyklobus Plzeň - Příbram

Brdský cyklobus Plzeň - Příbram

Kdy 27. duben 2019 - 29. září 2019 Sportovní akce
Už 11. rokem vyrazí v letním období autobusy na lince z Plzně do Příbrami vybavený vlekem pro jízdní kola. Autobusy na této trase jezdí s cyklovlekem každou sobotu, neděli a svátek.
Brdy, pohoří přezdívané vnitrozemská Šumava, leží na rozhraní Plzeňského a Středočeského kraje. Ač je centrální část pohoří pořád součástí nepřístupného Vojenského výcvikového prostoru Brdy, tak i zbývající část nabízí cykloturistům a pěším jedinečné možnosti vyžití. Pro cykloturisty je zajímavá především hustě zalesněná a silničkami protkaná část pohoří pod legendárním Třemšínem, což s pěknými táhlými sjezdy kolem turistických cílů směrem na Plzeň či na Rožmitál činí z Brd atraktivní turistickou destinaci. Rodiny s dětmi se v regionu mohou zdržet celý den, pro vyspělejší cyklisty bude vítaným závěrem výletu dlouhý sjezd do podhůří k zastávkám cyklobusu nebo železnici. Zdatnější turisté mohou dojet až do Plzně.

V letošním roce pojedou autobusy s cyklovlekem od soboty 27. dubna, závěrečná jízda pak bude v neděli 29. září 2019. Rezervace míst pro osoby je opět možno provádět z různých nástupních míst a pohodlně také přes Internet. Jízdenky lze samozřejmě nadále zakoupit rovněž přímo u řidiče autobusu ve vaší nástupní zastávce. Dovozné za jízdní kolo se platí pouze přímo u řidiče autobusu při nástupu, předprodej není možný.

Klasický cyklobus jede každou sobotu, neděli a svátek a je zajištěna přeprava minimálně 27 ks jízdních kol. Z Plzně vyjíždí v 7:45 hodin a jede přes Brdy až do Příbrami. Z Příbrami jede spoj v 10:30 hodin s konečnou zastávkou Míšov. Z Míšova nazpět do Příbrami jede ve 13:15 hodin. Z Příbrami jede přes Brdy nazpět do Plzně v 15:30 hodin.

I letos bude nabízena rozšířené přepravy jízdních kol také u spojů v pracovní dny, a to v červenci a srpnu. Bicykly budou přepravovány ve skříňovém vleku s kapacitou až 10 kol. Takto bude možné vyvézt jízdní kola nejen do vrcholových partií Brd na spojích v 6:15 z Rožmitálu p. Tř. směr Plzeň, v 7:45 z Plzně do Rožmitálu, v 15:05 z Rožmitálu na Plzeň a v 17:25 z Plzně do Rožmitálu pod Třemšínem.

440555 Plzeň-Spálené Poříčí-Míšov-Rožmitál p.Tř.-Příbram
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 5. 2019
27.4.
29.9.
Cyklobus Český Les 2019

Cyklobus Český Les 2019

Plzeň, Plzeňsko a Český les
19.9.
21.9.
Veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2019

Veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2019

Plzeň 2-Slovany, Plzeňsko a Český les
21.9.
Příběhy z muzejní půdy

Příběhy z muzejní půdy

Plzeň, Plzeňsko a Český les
11.9.
3.11.
Studio Najbrt Basics

Studio Najbrt Basics

Plzeň, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Jitka Hlinková v Plzni

Penzion Jitka Hlinková v Plzni

Plzeň 4, Plzeňsko a Český les
Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Plzeň, Plzeňsko a Český les