Úvod > Aktivity & akce > Akce > Baroko

Baroko

Kdy 8. září 2017 - 19. listopad 2017 Výstavy
Od 8. září je v prostoru malého sálu k vidění výstava připravená ve spolupráci se Státním okresním archivem v Jihlavě - výstava s názvem Baroko přiblíží život v Jihlavě i samotnou podobu města v 17 a 18. století.
Rok 2017 byl vyhlášen rokem baroka. Proto v době od 8. září do 19. listopadu nabídne Muzeum Vysočiny Jihlava v malém výstavním sále ve spolupráci se Státním okresním archivem v Jihlavě svým návštěvníkům výstavu s názvem Baroko, která přiblíží život v Jihlavě i samotnou podobu města v 17. a 18. století.

Výstava nepřinese jen samotné vysvětlení pojmu „baroko“ a základní informace o jeho charakteristických rysech. Objeví se tu řada zajímavostí o jihlavských barokních architektonických památkách, o tehdejším malířství, sochařství, o pohřbívání a samozřejmě také o dobových poměrech a politické situaci. Na výstavě budou k vidění dvojrozměrné i trojrozměrné předměty. Jihlavský archiv ze svých fondů zapůjčí listiny, kroniky a další archiválie, muzeum ze svých sbírek vystaví nábytek, obrazy, sklo, cín, porcelán, církevní a jiné předměty.

Výstavu doprovodí také přednáška Mgr. Davida Zimoly o pohřbívání v době baroka.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 9. 2017
Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Jihlava, Vysočina
Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava

Jihlava, Vysočina
Úniková hra v Jihlavě

Úniková hra v Jihlavě

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí