Úvod > Aktivity & akce > Akce > Aukce a předaukční výstava soukromé sbírky českého umění

Aukce a předaukční výstava soukromé sbírky českého umění

Kdy 12. březen 2016 12:00 - 19. březen 2016 19:00 Výstavy
Březnová aukce nabídne více než 400 vybraných položek z rozsáhlé sbírky českého umění od 60. let do současnosti. Stáhněte si zdarma aukční katalog a podívejte se na díla téměř dvou stovek autorů mezi kterými najdete jména jako Karel Malich, Adriena Šimotová, Václav Boštík či Jiří Sopko.
Předaukční výstava probíhá v prostorách Artkunst galerie (Vojtěšská 11, Praha 1) od soboty 12.3. do 19.3. denně od 12 do 19 hodin. Těšit se můžete na obrazy, plastiky, práce na papíře, fotografie, grafiky ale i bibliografie od renomovaných autorů.

K vrcholům sbírky patří pastely a kolorované grafiky Václava Boštíka, pigmenty a suché jehly Adrieny Šimotové nebo grafiky a kresby Stanislava Kolíbala. Od předních umělců střední generace se ve sbírce nacházejí zajímavé práce například Jana Merty, Jaroslava Róny, Petra Nikla či Jiřího Kovandy. Žádaní autoři jsou zastoupeni i vzácnými bibliografiemi, vydanými v 90. letech nakladatelstvím Aulos, ke kterým vytořili originální kresby.

Více než 400 děl těchto a stovky dalších autorů si můžete prohlédnout v našem katalogu, který je zdarma ke stažení na www.artkunst.cz .

Aukce se koná v sobotu 19.3. od 13:30 v prostorách Galerie Fotografie Louvre (Národní 22). Prohlédněte si katalog a navštivte naši předaukční výstavu v galerii Artkunst.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 3. 2016

Ubytování a restaurace v okolí