Úvod > Aktivity & akce > Akce > Artscape Norway - výstava v Galerii Jaroslava Fragnera

Artscape Norway - výstava v Galerii Jaroslava Fragnera

Kdy 19. únor 2016 - 3. duben 2016 Výstavy
Přesahy výtvarných aspektů do veřejného prostoru a krajiny v Norsku jako inspirace pro Českou Republiku. Projekt podpořený v rámci EHP, program CZ 06 – kulturní dědictví a současné umění. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.
Mezinárodní projekt, který pomocí média fotografie, dokumentu a videoartu představí výtvarné aspekty uměleckých děl a drobné architektury, které se staly součástí norské krajiny a veřejného prostoru. Výstava probíhá v Galerii Jaroslava Fragnera.

Norské království dlouhodobě rozvíjí péči o svou kulturní krajinu a veřejný prostor prostřednictvím podpory a realizace unikátních výtvarných a architektonických počinů, které zkvalitňují život nejenom místním komunitám, ale také zahraničním návštěvníkům Norska. Např. Norské turistické trasy  jsou projektem, který se stal fenoménem v současné světové architektuře, vizuálním umění a v přístupu k modernímu a udržitelnému pojetí kulturní krajiny a nabízených služeb. Jde o Site specific instalace vytvořené pro konkrétní místo, které pracují s konkrétním geniem loci. Její součástí jsou i drobné architektury, které zpřístupňují norskou krajinu a mají nezanedbatelnou estetickou funkci v souznění s přírodní matérií dané lokality.  NTR se staly multiplikátorem lokálních aktivit, kulturních služeb a celkové kulturní, ekologické a sociální udržitelnosti.

Cílem projektu je mezinárodní spolupráce v rámci využití současného umění v rámci rozvoje společnosti, přenesení zkušeností do českého kulturního kontextu.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 3. 2016
8.12.
1.9.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha
19.6.
29.6.
Montovna

Montovna

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí