Úvod > Aktivity & akce > Akce > Artscape Norway - výstava v Galerii Jaroslava Fragnera

Artscape Norway - výstava v Galerii Jaroslava Fragnera

Kdy 19. únor 2016 - 3. duben 2016 Výstavy
Přesahy výtvarných aspektů do veřejného prostoru a krajiny v Norsku jako inspirace pro Českou Republiku. Projekt podpořený v rámci EHP, program CZ 06 – kulturní dědictví a současné umění. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.
Mezinárodní projekt, který pomocí média fotografie, dokumentu a videoartu představí výtvarné aspekty uměleckých děl a drobné architektury, které se staly součástí norské krajiny a veřejného prostoru. Výstava probíhá v Galerii Jaroslava Fragnera.

Norské království dlouhodobě rozvíjí péči o svou kulturní krajinu a veřejný prostor prostřednictvím podpory a realizace unikátních výtvarných a architektonických počinů, které zkvalitňují život nejenom místním komunitám, ale také zahraničním návštěvníkům Norska. Např. Norské turistické trasy  jsou projektem, který se stal fenoménem v současné světové architektuře, vizuálním umění a v přístupu k modernímu a udržitelnému pojetí kulturní krajiny a nabízených služeb. Jde o Site specific instalace vytvořené pro konkrétní místo, které pracují s konkrétním geniem loci. Její součástí jsou i drobné architektury, které zpřístupňují norskou krajinu a mají nezanedbatelnou estetickou funkci v souznění s přírodní matérií dané lokality.  NTR se staly multiplikátorem lokálních aktivit, kulturních služeb a celkové kulturní, ekologické a sociální udržitelnosti.

Cílem projektu je mezinárodní spolupráce v rámci využití současného umění v rámci rozvoje společnosti, přenesení zkušeností do českého kulturního kontextu.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 3. 2016
30.9.
28.10.
Festival Kavárny naživo v Praze

Festival Kavárny naživo v Praze

Praha 1, Praha
30.6.
31.12.
Současný život na Nové Guineji

Současný život na Nové Guineji

Praha 1, Praha
10.10.
23.10.
Výstava fotografií Ivo Chvátila

Výstava fotografií Ivo Chvátila

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí