Úvod > Aktivity & akce > Akce > Anežka LIVE! - letní kino v zahradách Anežského kláštera

Anežka LIVE! - letní kino v zahradách Anežského kláštera

Kdy 18. květen 2018 18:00 - 8. září 2018 Výstavy
Anežský klášter ožívá létem! Tři měsíce plné umění, hudby, filmu, divadla, workshopů i netradičních sportovních aktivit pro všechny věkové kategorie...
Rozmanitý program druhé letní sezóny Anežka LIVE! otevírá revitalizované zahrady nejstarší budovy Národní galerie v Praze, Kláštera sv. Anežky České.

Na loňský úspěch letního programu Anežka LIVE! v zahradách Kláštera sv. Anežky České navázala letos Národní galerie již na konci května. Téměř každý den zahrady ožívají komentovanými procházkami, oblíbenými lekcemi jógy, programy pro děti, koncerty i výtvarnými workshopy.

Ve čtvrtek 21. června zahájí galerie také program letního kina, které letos nově vzniká ve spolupráci s Národním filmovým archivem. Ten se z Nákladového nádraží Žižkov přesouvá se svou dramaturgií právě do klášterních zahrad, kde bude vždy v úterý a ve čtvrtek promítat. Prvním uvedeným snímkem budou průkopnické Hříchy lásky Karla Lamače s živým hudebním doprovodem Johany Švarcové, Martina Ožvolda a Jana Kratochvíla. Během léta uvede NFA ve spolupráci s NGP i kultovní snímky, jako jsou Starci na chmelu nebo Limonádový Joe aneb Koňská opera, Lásky jedné plavovlásky, Noc na Karlštejně, Všichni dobří rodáci. V plánu jsou i projekce ozvěn festivalu ELBE DOCK za účasti filmových tvůrců nebo videoklipy Petra Marka.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 6. 2018

Ubytování a restaurace v okolí