Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den Národního parku Šumava na Rokytě - Den šelem

Den Národního parku Šumava na Rokytě - Den šelem

Kdy 15. červenec 2017 10:00 - 16:00 Společenské akce
Zavítejte na největší letošní akci Správy NP Šumava „Den šelem", který se uskuteční v sobotu 15. července u informačního střediska Rokyta.
Jedná se o celodenní akci, která má návštěvníky pobavit a zároveň seznámit s šelmami, které se na Šumavě buď žily, nebo se stále žijí. Svoji účast na akci přitom potvrdili i známé osobnosti, jako je například herec, dabér a skladatel Jan Maxián, režisér Petr Krejčí, který právě dokončuje druhou sérii dokumentu Krajinou domova, nebo režisér několika Večerníčků a v současné době senátor Václav Chaloupek, který přijede i s malými jezevci, se kterými připravuje další televizní dokument.

Národní park Šumava vznikl kvůli ochraně šumavské přírody, rozsáhlých unikátních rašelinišť, ledovcových jezer a lesů. Letos slaví už 26. výročí a pro návštěvníky se chystá celá řada akcí. Součástí budou besedy a přednášky, kde se dozvíte zajímavosti o ochraně přírody, národním parku i Šumavě.

Národní park Šumava, který vznikl 20. března 1991, má zvláštní režim ochrany životního prostředí. Se svou rozlohou více než 68.000 hektarů je největší ze čtyř českých národních parků.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 7. 2017

Ubytování a restaurace v okolí