Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den Národního parku Šumava na Rokytě - 25 let Národního parku Šumava

Den Národního parku Šumava na Rokytě - 25 let Národního parku Šumava

Kdy 16. červenec 2016 10:00 - 16:00 Společenské akce
Správa Národního parku Šumava letos slaví 25 let od svého založení. V průběhu celé sezóny se proto budou konat akce vázané k tomuto výročí. Hlavním dnem pro veřejnost bude 16. červenec, kdy šumavský národní park připravuje v Rokytě na Klatovsku celodenní program pro návštěvníky.
Národní park Šumava vznikl kvůli ochraně šumavské přírody, rozsáhlých unikátních rašelinišť, ledovcových jezer a lesů. Letos slaví krásné 25. výročí a pro návštěvníky se chystá celá řada akcí. Součástí budou besedy a přednášky, kde se dozvíte zajímavosti o ochraně přírody, národním parku i Šumavě.

Dvacet pět let Národního parku Šumava může veřejnost oslavit v rámci Dne Národního parku Šumava na Rokytě 16. července 2016. Bude to celodenní akce pro všechny návštěvníky i obyvatele Národního parku Šumava s bohatým programem včetně podvečerního koncertu.

Národní park Šumava, který vznikl 20. března 1991, má zvláštní režim ochrany životního prostředí. Se svou rozlohou více než 68.000 hektarů je největší ze čtyř českých národních parků.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 2. 2016
28.4.
29.4.
Oslavy osvobození Kvilda

Oslavy osvobození Kvilda

Kvilda, Šumava
27.5.
28.5.
Víkend plný buchet na hradě Kašperk

Víkend plný buchet na hradě Kašperk

Kašperské Hory, Šumava
24.5.
Evropský den chráněných území

Evropský den chráněných území

Kašperské Hory, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí