Úvod > Aktivity & akce > Akce > 14. ročník mezinárodního festivalu Malá inventura 2016

14. ročník mezinárodního festivalu Malá inventura 2016

Kdy 22. únor 2016 - 29. únor 2016 Festivaly
13. ročník festivalu nového divadla je přehlídkou toho nejvýraznějšího na poli nového divadla v Praze. Cílem festivalu je podpořit cirkulaci těchto projektů, prezentaci české kultury v zahraničí, networking a navázaní další spolupráce.
Festival Malá inventura rekapituluje nejvýraznější počiny nového divadla za uplynulý rok. Řadí se tak k událostem, které poutají pozornost i za hranicemi České republiky. Letos se do Prahy sjede více než 70 regionálních i zahraničních divadelních profesionálů. Cílem festivalu je podpořit cirkulaci projektů, prezentace české kultury v zahraničí a v neposlední řadě kulturní networking.
 
Čtrnáctý ročník festivalu již potřetí zahájí slavnostní Galavečer při příležitosti udílení cen Česká divadelní DNA. Ceny se předávají každé dva roky za mimořádný přínos na poli nového divadla. Slavnostní Galavečer se uskuteční v divadle Archa 22. 2. od 20 hod. Nominace viz příloha tiskové zprávy.
 
Ředitelka festivalu Adriana Světlíková k programu letošního festivalu prozradila: „Bilancovat je potřeba.  A navíc s takovým programovým potenciálem jaký letos nabízí domovské scény.  Zájem ze zahraničí i z regionů ČR je opravdu velký, a tak se ukáže, kdo nejvíc zaboduje. Malá inventura nabídne konečně prostor i pro nezávislé produkce v rámci sekce Tažní ptáci a dává příležitost umělcům začínajícím (Nová krev na scéně). Podařilo se nám přivést i mimořádný zahraniční program tentokrát z Francie. Bude to pořádná Inventura!“
 
Malá inventura každoročně přináší výrazné výtvarně-performativní ztvárnění festivalového centra. To se letos nachází ve Studiu ALTA, kde vznikne putovní interaktivní divadelní kavárna Café Theatroom. „Kavárna bude netradičním místem pro setkávání návštěvníků, umělců a festivalových hostů, ale také originálním jevištěm divadelních performancí a workshopů pod vedením autorů jednotlivých instalací.“ Říká autor konceptu Jiří Vydra.

Na festivalu se během 8 večerů představí celkem 37 akcí.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 2. 2016

Ubytování a restaurace v okolí