Úvod > Kam pojedete? > Vysočina > Vysočina

Vysočina

Chráněná území, vzácné druhy fauny a flory, rašeliniště, skály, říční údolí a značené trasy pro cyklisty a pěší, to je jedna tvář Vysočiny. Ta druhá vám ukáže především tři místa, zařazená mezi památkami UNESCO, ale také půvabná historická města, židovské a technické památky, hrady, zámky a muzea.

Co musíte vidět z památek Vysočiny

Výlet do Telče s půvabným renesančním náměstím a zámkem vás určitě nezklame, ale neměli byste zapomenout na další hrady a zámky Vysočiny – třeba na nádherné tapiseriezámku v Náměšti nad Oslavou a sbírku historických hudebních nástrojůbarokním zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Klukům se určitě budou líbit motorky na hradě Kámen, jako v pohádce si pak budete připadat na mohutném středověkém hradu Lipnice. A pokud si pletete hrady Rokštejn a Roštejn, konečně si v nich můžete udělat jasno!
 

Koho byste měli znát z českého designu

Český architekt a designér, který se víc proslavil v cizině než doma – to byl Josef Hoffmann (1870–1956). Navrhoval nábytek, látky, šperky, sklo, keramiku i rodinné domy a vily. Jeho nejvýznamnějším dílem, na němž spolupracoval s Gustavem Klimtem, byl bruselský palác Stocklet, zapsaný mezi památkami UNESCO. Život a dílo významného architekta představuje expozice v jeho rodném domě  v Brtnici u Jihlavy, který Hoffmann upravil dle vlastních návrhů včetně výmalby stěn a originálního nábytku.
 

Cestovatelská potěšení na Vysočině

Zábavu ve westernovém stylu si užijete ve Westernovém městečku Šiklův mlýn, ve Strašidelném zámku DraxmoorDolní Rožínce se možná naučíte mít opravdový strach. V Jihlavě můžete navštívit zoologickou zahradu, dospělí se mohou na jeden den stát sládkem v jihlavském Radničním minipivovaru anebo se vypravit na prohlídku rodinného pivovaru BernardHumpolci. A chcete-li poznat opravdové kuriozity, vypravte se k Památníku národního odposlechu v zatopených žulových lomech u Lipnice nad Sázavou.
Zobrazit celý popis

Aktuality z oblasti

Předposlední říjnový víkend patří na Šiklově mlýně motokrosařům
20. říjen 2016 13:00

Předposlední říjnový víkend patří na Šiklově mlýně motokrosařům

Zvole
Až 170 motokrosařů dorazí o víkendu 22. a 23. října na Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem. Tradičně se zde totiž pojede předposlední závod sezóny "Enduro Open Šiklův mlýn 2016". Závodníci zde mají šanci ještě zabojovat o pár posledních bodů těsně před úplně poslední jízdou, a tak rozhodně nebude nouze o odvážné kousky.
20.10.
Naďa Urbánková - Kuroslepy

Naďa Urbánková - Kuroslepy

Kuroslepy, Vysočina
20.10.
Roháči z Lokte

Roháči z Lokte

Havlíčkův Brod, Vysočina
20.10.
Stanislav Motl - Malí vrazi

Stanislav Motl - Malí vrazi

Třebíč, Vysočina
20.10.
Bachův varhanní podzim - Žďár nad Sázavou

Bachův varhanní podzim - Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina

Ubytování a restaurace