Lednice

Pohádková krajina se zámky a zámečky, kolonádami, umělou zříceninou, rybníky, upravenými cestami a řadou drobných romantických staveb – to je Lednicko-valtický areál, zvaný též Zahrada Evropy, nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, zapsaná mezi památkami UNESCO.

Co musíte vidět v Lednici

Lednický zámek je klenotem Lednicko-valtického areálu a zároveň jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. Zámeckými interiéry prochází několik prohlídkových tras, v okolí přitahuje pozornost francouzská zahradapalmovým skleníkem, zednářská zahrada a zámecký park, volně přecházející do volné krajiny. V parku objevíte také několik ostrovů, římský akvadukt, vyhlídkovou věž Minaret a Maurskou vodárnupřístavištěm lodí, které odtud vyplouvají na vyhlídkové plavby.
 

Koho byste měli znát ze stavitelů

Josef Hardmuth (1758–1816) byl dvorní stavitel a architekt u Lichtenštejnů v době, kdy se rodila dnešní podoba Lednicko-valtického areálu. Působil jako dodavatel staveb „na klíč“, který projektoval a poté také stavěl celou řadu budov, například Janohrad, Pohansko, Dianin chrám anebo kolonádu na Rajstně. Díky všestrannému nadání a talentu pan Hardmuth objevil řadu vynálezů; mezi nejznámější patří moderní tužky, tedy tuhy různých stupňů tvrdosti s upravenými špičkami a chráněné dřevěnými pouzdry.
 

Cestovatelská potěšení zámeckého areálu

Lednický zámecký park můžete procházet pěšky v doprovodu zahradního architekta, projíždět na kole nebo v kočárechproplouvat na lodích, a to dokonce i v zimě – pohledy z vyhřáté lodní kajuty do zimního zámeckého parku a lužního lesa s pohárkem svařeného vína v ruce jsou opravdu kouzelné. Pokud toužíte po odpočinku, relaxaci a wellness, využijte lázně Lednice a lázeňský dům Perla. Na jaře 2017 získala Lednice dokonce oficiální status lázeňského místa.
Zobrazit celý popis

Informační centra

Aktuality z města

Koulení kola z Lednice do Brna bude skvělou víkendovou zábavou
20. duben 2018 15:00

Koulení kola z Lednice do Brna bude skvělou víkendovou zábavou

Lednice
Tříčlenná družstva opět budou koulet dřevěné kolo od žebřiňáku malebnou krajinou pod Pálavou. Trasa vede po cyklostezce z Lednice do Brna. Zážitky budou více než silné a sobotu strávíte nejen aktivně, ale hlavně zažijete zábavnou podívanou, při které můžete povzbuzovat své favority! Závod startuje v sobotu, 21. 4. 2018 v 9.00 z náměstí v Lednici a na čtyřicet tříčlenných družstev se bude snažit dokoulet kolo od žebřiňáku po cyklostezce až na Starou radnici v Brně. Trasa celkem měří 66,9 km.
14.4.
8.9.
Běhej lesy 2018

Běhej lesy 2018

Sněžné, Vysočina
28.4.
6.10.
Cykloseriál Krajem vína 2018

Cykloseriál Krajem vína 2018

Znojmo, Jižní Morava
29.9.
13.10.
Lednicko-Valtický hudební festival

Lednicko-Valtický hudební festival

Břeclav, Jižní Morava

Ubytování a restaurace

Restaurace Onyx v Lednici

Restaurace Onyx v Lednici

Lednice, Jižní Morava
Spa Resort Lednice

Spa Resort Lednice

Lednice, Jižní Morava
Rybniční zámeček

Rybniční zámeček

Lednice, Jižní Morava

Pojeďte na výlet