Úvod > Kam pojedete? > Jižní Morava > Pálava a Lednicko - Valtický areál

Pálava a Lednicko - Valtický areál

V oblasti s parkově upravenou krajinou, zapsanou mezi památkami UNESCO, můžete podnikat leccos – jezdit na lodi, na koni, na kole, kočárem i na bruslích, vydat se na toulky za vínem, prozkoumávat romantické kolonády a zámečky skryté v lesích, vyšplhat na útesy Pálavy anebo odpočívat v lázních.

Co musíte vidět v zahradě Evropy

Zkuste poznat Pálavu a Lednicko-valtický areál jako jedinečnou vinařskou oblast! Navštivte Salon vín České republiky ve sklepení valtického zámku, ochutnejte vína v labyrintu podzemních chodeb Valtického podzemí a prohlédněte si historické vinné sklepy nebo vinařskou obec Pavlov. Zvídaví návštěvníci mohou zamířit také do expozice vinařství a vinohradnictví na zámku v Mikulově, příjemným výletním místem je také vinařství Sonberk a vinařství U Kapličky v Zaječí, které znáte z filmu Bobule.
 

Koho byste měli znát z archeologických nalezišť

V roce 1925 objevil tým profesora Karla Absolona při archeologickém průzkumu u Dolních Věstonic v popelu z ohniště maličkou sošku ze směsi drcené mamutoviny a hlíny. Unikátní drobná plastika zvaná Věstonická venuše, kterou neznámý tvůrce uhnětl přibližně před 25 000 lety, od té doby proslavila jižní Moravu po celém světě a stala se jedním z prvních dokladů pravěké keramiky. Kopii Věstonické venuše i s modelem pravěkého sídliště si můžete prohlédnout v malém muzeu v Dolních Věstonicích.
 

Cestovatelská potěšení v okolí Lednice

Poblíž Mikulova v útrobách vrchu Turold můžete prozkoumávat jeskyni, odpočinek s řadou wellness procedur si vychutnáte v Lázních Lednice, vodomilové jistě neodolají letnímu aquaparku v Hustopečích . O tom, že k cestování patří i dobrá káva, vás přesvědčí zastávka ve stylové kavárně Café FaraKlentnici.
Zobrazit celý popis

Aktuality z oblasti

Květinové výstavy na hradech a zámcích zahájí zámek Bučovice
27. březen 2017 12:00

Květinové výstavy na hradech a zámcích zahájí zámek Bučovice

Bučovice
Tak jako v minulých letech i letos se na mnoha zámcích a hradech během sezóny setkáte s krásnou květinovou výzdobou. Cyklus výstav s názvem Květiny renesance je tento rok jedním z doprovodných programů projektu Po stopách šlechtických rodů - Roku renesanční šlechty Národního památkového ústavu. První výstavou budou Květiny v renesanci na státním zámku Bučovice. Nádherně vyzdobené historické interiéry si můžete přijít prohlédnout od 1. do 9. dubna 2017.
1.12.
31.3.
Zimní plavby v Lednici

Zimní plavby v Lednici

Lednice, Jižní Morava
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Lednice

Zimní prohlídky zámku Lednice

Lednice, Jižní Morava
Janův hrad v Lednici

Janův hrad v Lednici

Lednice, Jižní Morava
Svatý Kopeček v Mikulově

Svatý Kopeček v Mikulově

Mikulov, Jižní Morava
Vinařská naučná stezka Valtice

Vinařská naučná stezka Valtice

Břeclav, Jižní Morava

Ubytování a restaurace