Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Naučné stezky a trasy

Naučné stezky a trasy celá ČR

Informační panely, často doplněné kvízy a úkoly pro děti, prolézačky a další lákadla – to všechno zpravidla nabízejí naučné stezky. Jejich seznam se každý rok rozrůstá, podél cest přibývají i nová posezení, altány a přístřešky, kde se můžete schovat před deštěm. Kterou si vyberete pro další výlet?

Naučné stezky a nové poznávací trasy jsou hitem tuzemské turistické sezóny

Například naučná stezka Šebeň vás dovede k místu, kde najdete nejvíce mravenišť v Česku, další stezka se klikatí romantickým skalnatým údolím řeky Vltavy, úsekem bývalých Svatojánských proudů, a jiná zase obtáčí beskydský prales Mionší. K výletům do Krkonoš patří výstup k prameni řeky Labe, další naučné stezky vás provedou orchidejovými loukami Bílých Karpat. Krásná, ale náročná je naučná stezka kolem vodopádů Bílé Opavy s řadou lávek a žebříků, která vás dovede až pod vrcholek Pradědu.

Zobrazit celý popis
Slavnosti bratrství Čechů a Slováků proběhnou na vrcholu Bílých Karpat
25. červenec 2017 15:20

Slavnosti bratrství Čechů a Slováků proběhnou na vrcholu Bílých Karpat

Veselí nad Moravou
V neděli 30. července se uskuteční na Velké Javořině u Strání na Uherskohradišťsku už XXV. slavnosti bratrství Čechů a Slováků. Dominanta a nejvyšší vrchol Bílých Karpat – Velká Javořina (970 m.n.m.) se opět stane místem konání oblíbených slavností. Už po desetiletí se místní řídí heslem: "Tu bratia vždy sa stretať budú..." V přírodním amfiteátru je připraven bohatý folkloní program a na malém pódiu vás potěší veselá lidová hudba či country. Začátek je v 9:00.