Úvod > Aktuality > Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou lákají k romatickému výletu

Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou lákají k romatickému výletu

Vydáno 21. května 2018 Kultura
Hraběnka Thamara Kinsky opět otevře své soukromé zahrady široké veřejnosti. Cestování je hlavním tématem Dnů otevřených zahrad v zámku ve Žďáru nad Sázavou, které se konají 26. – 27. května od 10 do 18 hodin, proto se návštěvníci projedou na netradičních kolech či koních. O bonsajích bude povídat známý pěstitel Petr Herynek, jeden z prvních pěstitelů těchto skvostů u nás.
Zámek Kinských Žďár nad SázavouNávštěvníci zámku ve Žďáru nad Sázavou si budou moci 26. 6. a 27. 5. 2018 prohlédnout zahrady, které běžně nejsou veřejnosti přístupné. Dny otevřených zahrad veřejnosti dovolí nahlédnout do privátních zahrad gruzínské princezny a hraběnky Thamar Kinsky, která je otevírá jen jednou ročně.

Připraven bude pestrý  program plný hudby, dobrého jídla a krásných zahrad. Představí se tradiční místní pěvecké a hudební soubory a vstup do všech expozic zámku bude zcela zdarma. Letos se budou také vyrábět klobouky nebo čelenky z květů.
Zdroj: https://zdarsky.denik.cz/zpravy_region/zahrady-gruzinske-princezny-se-opet-otevrou-verejnosti-20180420.html
Návštěvníci se mohou těšit na projížďky na lodičkách s výhledem na Zelenou horu, na projížďky na netradičních kolech či koních, procházku s botaničkou, která na zahradě ukáže vše zajímavé, děti se zabaví workshopy, dospělí mohou aranžovat květiny a hlad se zažene specialitami z netradičních jedlých rostlin, květin, které budou součástí jarmarku.
 

O Zámku Žďár nad Sázavou

Historické centrum města Žďáru nad Sázavou se nachází v areálu bývalého areálu cisterciáckého kláštera ze 13. století, dnešního zámku v majetku rodiny Kinských. Rozsáhlý areál zahrnuje komplex konventních a hospodářských cisterciáckých budov, nachází se zde kostel Nanebevzetí P. Marie, nejstarší základní škola na Žďársku a základna místního hasičského sboru. Zámek v současnosti spojuje historii se současným uměním. Vedle pravidelných výstav a koncertů pro širokou veřejnost nabízí také umělcům rezidenční tvůrčí pobyty, které pravidelně vrcholí mezinárodním festivalem současného pohybového umění KoresponDance.
Zámek Žďár nad Sázavou (1)

Zámek Žďár nad Sázavou

Jedinečný komplex bývalého kláštera s blízkým okolím představuje zcela unikátní krajinný a urbanistický barokní celek, jehož těžiště tvoří zvláště klášterní kostel a poutní areál s kaplí sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO).

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučnou stezku kolem Zelené hory u Žďáru nad Sázavou tvoří dva okruhy, které jsou vybaveny odpočinkovými místy s příslušným mobiliářem, vyhlídkovými místy a informačními tabulemi.

Den venkova na Zámku Žďár nad Sázavou

Den venkova na Zámku Žďár nad Sázavou

Lesy, rybníky, pole, louky, ale také živá kultura a kreativní lidé... To vše patří ke žďárskému zámku (bývalém klášteru) už od jeho založení ve 13. století. Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku dnešního života na venkově. Letos s aktuálním tématem sucha!