Úvod > Aktuality > Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou se promění v barokní svět

Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou se promění v barokní svět

Vydáno 23. května 2017 Kultura
Hraběnka Thamara Kinsky opět otevře své soukromé zahrady široké veřejnosti. Živá barokní hudba se bude linout ze zámeckého podloubí, v zámeckých konírnách zatančí bývalá umělkyně Národního divadla Andrea Milterová, možnou podobu barokní zahrady představí designer Ferdinand Leffler známý z pořadu Ferdinandovy zahrady. Baroko je hlavním tématem Dnů otevřených zahrad v zámku ve Žďáru nad Sázavou, které se konají 27. – 28. května od 10 do 18 hodin.
Zámek Kinských Žďár nad SázavouNávštěvníci Zámku ve Žďáru nad Sázavou si budou moci 27. 6. a 28. 5. prohlédnout zahrady, které běžně nejsou veřejnosti přístupné. Víkendovým programem se bude prolínat barokní ornament. Návštěvníci v sobotu poznají různé druhy barokního umění pohledem člověka 21. století, v barokním průvodu se setkají s malíři, divadelníky, hudebníky, tanečníky, zahradníky, architekty nebo šermíři.

Dny otevřených zahrad veřejnosti dovolí nahlédnout do privátních zahrad gruzínské princezny a hraběnky Thamar Kinsky, která je otevírá jen jednou ročně.

Návštěvníci se mohou těšit na pestrý  program plný hudby, dobrého jídla, krásných zahrad. Představí se tradiční místní pěvecké a hudební soubory a vstup do všech expozic zámku bude zcela zdarma.

Návštěvníci se mohou těšit na projížďky na lodičkách s výhledem na Zelenou horu, procházku s botaničkou, která na zahradě ukáže vše zajímavé, děti se zabaví barokními workshopy, dospělí mohou aranžovat květiny a hlad se zažene specialitami z netradičních jedlých rostlin, květin, které budou součástí jarmarku.
 

O Zámku Žďár nad Sázavou

Historické centrum města Žďáru nad Sázavou se nachází v areálu bývalého areálu cisterciáckého kláštera ze 13. století, dnešního zámku v majetku rodiny Kinských. Rozsáhlý areál zahrnuje komplex konventních a hospodářských cisterciáckých budov, nachází se zde kostel Nanebevzetí P. Marie, nejstarší základní škola na Žďársku a základna místního hasičského sboru. Zámek v současnosti spojuje historii se současným uměním. Vedle pravidelných výstav a koncertů pro širokou veřejnost nabízí také umělcům rezidenční tvůrčí pobyty, které pravidelně vrcholí mezinárodním festivalem současného pohybového umění KoresponDance.
Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučnou stezku kolem Zelené hory u Žďáru nad Sázavou tvoří dva okruhy, které jsou vybaveny odpočinkovými místy s příslušným mobiliářem, vyhlídkovými místy a informačními tabulemi.

Festival KoresponDance 2018

Festival KoresponDance 2018

Třídenní festival tance a pohybového umění s mezinárodní účastí umělců na Zámku Žďár nad Sázavou. Návštěvníkovi nabízí současný kulturní program, jenž je snadno srozumitelný a přístupný pro celou rodinu v kombinaci s unikátním historickým dědictvím Žďáru nad Sázavou.

Zámek Žďár nad Sázavou (1)

Zámek Žďár nad Sázavou

Jedinečný komplex bývalého kláštera s blízkým okolím představuje zcela unikátní krajinný a urbanistický barokní celek, jehož těžiště tvoří zvláště klášterní kostel a poutní areál s kaplí sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO).