Úvod > Aktuality > Hrad Nové Hrady zve k návštěvě po celý rok, otevřeno je i v lednu

Hrad Nové Hrady zve k návštěvě po celý rok, otevřeno je i v lednu

Vydáno 8. ledna 2018 Památky
K celoročně zpřístupněným památkám patří také hrad Nové Hrady. Zimní prohlídková trasa vás zavede do Bytu panského úředníka. Místnosti jsou vybavené autentickým nábytkem z pozůstalosti místního lékárníka, ale ukazují mimo jiné i sbírku impresionistických krajin z přelomu 19. a 20. století. V lednu 2018 je zimní prohlídková trasa otevřena zpravidla ve středu a v pátek, prohlídka v českém jazyce začíná ve 13:00 hodin.
Hlavní prohlídková trasa vede devíti místnostmi, které připomínají historii rodu Buquoyů od příchodu zakladatele rodové větve v Čechách Karla Bonaventury Buquoye až po výstavbu nového zámku na předměstí Nových Hradů a založení přírodně krajinářského parku v Tereziině údolí.

Drobné kvaše se zobrazením interiérů nového zámku, nalezené při opravách hradu, umožnily rekonstruovat interiéry co nejvěrněji tak, jak vypadaly kolem poloviny 19. století. V horním patře vstupní věže je budována expozice buquoyského sklářství a původní rodová knihovna.

Prohlídky se konají každou středu a pátek ve 13:00 v českém jazyce a od 14:00 také v němčině. Vstupné na českou prohlídku vyjde dospělého na 120 Kč, děti od 6 do 15 let, studenti do 26 let po předložení průkazu a senioři starší 65 let zaplatí 80 Kč. Rodinné vstupné je pak 320 Kč (2 dospělí + 1-3 děti).
Zimní prohlídky hradu Nové Hrady

Zimní prohlídky hradu Nové Hrady

Návštěvníci mohou zavítat během zimních měsíců na hrad v Nových Hradech. Speciální prohlídka vás zavede do doby první poloviny 20. století, kdy hradní prostory sloužily jako byty pro panské zaměstnance.

Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada

Českou Kanadou je nazývána příhraniční oblast mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak. Její rozloha činí cca 250 km². Přírodní park Česká Kanada zde byl vyhlášen roku 1994.

Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Historický hrad z 13. století vítá své návštěvníky v obci Nové Hrady u Českých Budějovic. Hrad nabízí tři prohlídkové trasy v ledním období a jednu v zimě.

Terčino údolí u Nových Hradů

Terčino údolí u Nových Hradů

Kdysi to bylo docela obyčejné údolí řeky Stropnice západně od Nových Hradů, než tu hrabě Buqoy na přání své manželky Terezie založil v polovině 18. století přírodní park s řadou okrasných stromů a keřů.

Naučná stezka Buquoyská krajina

Naučná stezka Buquoyská krajina

Smyslem naučné stezky je připomenout obyvatelům i návštěvníkům Nových Hradů historii a význam jak dochovaných architektonických a krajinných památek, včetně tehdejších obyvatel či správců dotyčných objektů.