Úvod > Aktuality > Vyšlápněte si na rozhlednu Brdo v Chřibech

Vyšlápněte si na rozhlednu Brdo v Chřibech

Vydáno 27. prosince 2017 Příroda
Milovníci turistiky a krásných výhledů se mohou 30. prosince opět hromědně vydat na rozhlednu Brdo v Chřibech. Nenápadný kopec Brdo se nachází 3,5 km od Bunče. Na vrcholu stojí kamenná rozhledna, která byla slavnostně otevřena 28. října 2004. Předsilvestrovský výstup má své kouzlo a svou zvláštní atmosféru. Setkání účastníků na vrcholu bývá zpravidla mezi 11. a 12. hodinou.
Někde se takové akce konají už před Silvestrem – třeba Předsilvestrovský výstup na Brdo, nejvyšší kopec Chřibůkamennou rozhlednou, se pravidelně pořádá 30. prosince. Pochod nemá pevně určenou trasu, zkrátka můžete přijít kudy se vám zlíbí, sraz na vrcholu bývá kolem poledne.

Mimochodem, z prvních dvaceti ročníků si účastníci odnášeli vrcholové prémie v podobě miniatur tupeské keramiky – džbánečky, čutorky, korbele, vázičky nebo talířky se symbolem výstupu. Ty už se dnes nerozdávají, ale zato se na vrcholu všeobecně připíjí na zdraví, na končící i nový rok.

Pokud se vám na rozhlednu nechce v davu dalších turistů, můžete k ní přijít v pátek 29. i v neděli 31. prosince 2017, kdy má také otevřeno.
Chřiby – nejvyšší a nejčlenitější území Středomoravských Karpat

Chřiby – nejvyšší a nejčlenitější území Středomoravských Karpat

Horské pásmo Chřiby zabírá plošně nevelkou oblast střední Moravy a odděluje severní rovinatou Hanou od jižních rovin Moravského Slovácka. Rozloha Chřibů je asi 335 km čtverečních. Nejvyšším vrcholem je Brdo s výškou 587 m.

Rozhledna Brdo ve Chřibech

Rozhledna Brdo ve Chřibech

Kamenná rozhledna na kopci Brdo ve Chřibech na Kroměřížsku je unikátní, jde totiž o první klasicky kamennou rozhlednu, která byla postavena v České republice po více jak 70-ti letech.