Úvod > Aktuality > Ve Valašském Meziříčí proběhne Festival světel s virtuální realitou

Ve Valašském Meziříčí proběhne Festival světel s virtuální realitou

Vydáno 14. září 2017 Zážitky
U příležitosti výročí 720 let města Valašské Meziříčí proběhne v pátek 15. září vůbec první Festival světel s virtuální realitou na Moravě a ve Slezsku. Festival bude doposud největší akcí tohoto typu, která v celém regionu kdy proběhla. Valašské Meziříčí se tak stylem městských slavností v podobě videomappingu (světelných projekcí) a laserové show zařadí po bok světových metropolí jako je Praha, Berlín, Paříž či New York. Virtuální realita s hrami a zážitkovými animacemi bude představovat hlavní atrakci festivalu a regionální unikátnost. Návštěvníci se mohou kromě programu připraveného unikátně pro budovy města těšit také na koncert Emmy Smetany, Republic of Two a Mydy Rabycad. Veškerý program je pro návštěvníky přístupný zcela zdarma.
VideomappingFestival světel představuje vyvrcholení oslav 720 let od založení Valašského Meziříčí. Začne v pátek 15. září v 18 hodin a potrvá zhruba do půlnoci. Celkem 12 videomappingů (světelných projekcí) bude promítáno na kostel, zámek Žerotínů a městské budovy na náměstí a v přilehlých ulicích. Některé budovy se díky 3D videomappingu "roztancují", jiné zase budou pokreslené lasery.

Kromě světelných a laserových projekcí návštěvníky festivalu čekají různé interaktivní instalace. Uvnitř městské galerie najdete například klavíristu se speciálně naprogramovaným klavírem, který bude svým hraním ovládat lasery, jež rozzáří celou galerii. Uvidíte galerii tak, jak jste ji nikdy předtím neviděli. Na stejném místě bude také umístěna virtuální realita. Součástí festivalu budou i jednoduché hry s lehkými úkoly, ale také zážitkové animace, při kterých se například ocitnete na dně oceánu a uvidíte vedle sebe proplouvat velrybu v životní velikosti. Virtuální realitu si užijí všechny věkové kategorie, na své si přijdou děti, ženy i muži.

VideomappingOrganizátoři přichystali také zvláštní program pro děti. Během festivalu budou moct sbírat razítka u každé z 12 projekcí. Kdo nasbírá všechna, získá svítící meč. O festivalové noci rovněž výjimečně vymění své monitory a obrazovky za fasádu budovy, neboť si pomocí aplikace v telefonu budou moct zahrát různé hry se světly. Ve spolupráci se školami a školkami z Valašského Meziříčí vznikla jedinečná projekce, která představí 1 100 výkresů místních dětí. Ty pokreslily šablonu jedné z budov na náměstí, na kterou budou během večera výkresy promítány.
Kostel Narození Panny Marie v Bohumíně

Kostel Narození Panny Marie v Bohumíně

Kostel Narození Panny Marie je v jádru pozdně gotická stavba z poslední třetiny 15. století, má středověkou věž z roku 1620 a boční kaple pochází z let 1668 a 1771. Jedná se o jednu z nejstarších bohumínských staveb. První dochovaná zmínka o kostelu pochází až z roku 1291.

Zámek Žerotínů ve Valašském Meziříčí

Zámek Žerotínů ve Valašském Meziříčí

V současnosti je zámek sídlem Kulturního zařízení města. Stává se tak místem pořádání množství kulturních akcí, je tedy centre kulturního dění ve městě. V restaurovaném jižním křídle zámku se v říjnu 2014 otevřelo Muzejní a galerijní centrum.

Festival světel s virtuální realitou ve Valašském Meziříčí

Festival světel s virtuální realitou ve Valašském Meziříčí

V pátek 7. září proběhne na náměstí ve Valašském Meziříčí druhý ročník Festivalu světel. Valašské Meziříčí se tímto festivalem zařadilo po bok světových metropolí jako je Praha, Berlín, Paříž či New York. Hlavní atrakcí festivalu bude virtuální realita s hrami a zážitkovými animacemi.

Další aktuality

24.5.
2018
Kde potkáte živé sochy? No přeci v Kroměříži!

Kde potkáte živé sochy? No přeci v Kroměříži!

Východní Morava | Zážitky
22.5.
2018
Nenechte si ujít Jízdu králů ve Vlčnově

Nenechte si ujít Jízdu králů ve Vlčnově

Východní Morava | Zážitky