Úvod > Aktuality > Valentýnská romantika v Česku

Valentýnská romantika v Česku

Vydáno 8. února 2018 Zážitky
Široká paleta valentýnských balíčků po celé České republice vás rozhodně nezklame. Využít můžete i romantická zákoutí Prahy nebo měst zapsaných na seznam UNESCO památek. Prožijte lásku, romantiku a noblesu v České republice.

Valentýnská romantika v ČeskuLáska v luxusu

Oslavte svátek zamilovaných na Chateau Mcely a zažijte unikátní atmosféru nejromantičtějšího hotelu v Čechách dle turistického serveru Tripadvisor. Vyzkoušejte Zdejší zámecká restaurace nabízí jídla dle starých receptur původních majitelů zámku Thurn-Taxisů. Speciální menu si užijete v romantickém prostředí restaurace Piano Nobile
 

Láska v uličkách Krumlova

Překvapte svou drahou polovičku nezapomenutelným Valentýnským víkendem! Utečte z každodenního shonu a všednosti na jedinečné místo, kde budete mít čas jeden pro druhého, do Českého Krumlova. Se svou láskou se můžete nechat vyfotografovat v Museu Fotoateliér Seidel! K fotografování vám tu ochotně zapůjčí dobové módní doplňky, připraveny jsou i čokoládové pralinky, květiny a přípitky šampaňským. Dobové fotografování bude probíhat o víkendu 10. a 11. února.
 

Láska v Praze

Tajemná zákoutí historické Prahy jsou pro romantické procházky ve dvou jako stvořená. Okouzleni budete i zdejšími kavárnami nebo romantickou plavbou po řece Vltavě. Karlův most pravidelně boduje v žebříčcích nejromantičtějších míst světa – a výhled na něj s kulisou Pražského hradu v pozadí. Pokud vám nestačí vidět Vltavu z Karlova mostu, ale chcete prožít něco opravdu neobyčejného, vyzkoušejte romantickou Valentýnskou plavbu historickým centrem Prahy. Čeká na vás sklenka sektu na uvítanou, večeře servírovaná formou švédských stolů, víno, hudba, květiny a svíčky.

ValentýnMuzeum voskových figurin Grévin pořádá v den svátku svatého Valentýna rychloseznamovací akci pro všechny nezadané, kteří se chtějí seznamovat tváří v tvář a nechtějí jen pasivně čekat na náhodu. Můžete si rozšířit svůj okruh přátel, ale hlavně najít novou lásku a prožít přitom skvělý a zábavný společenský večer. Každý účastník tohoto seznamovacího večera obdrží do muzea 1 + 1 vstup zdarma.

Svátek sv. Valentýna, můžete oslavit také v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Tamní průvodci připravili pro zamilované návštěvníky speciální valentýnskou noční prohlídku v tropickém skleníku Fata Morgana.

ValentýnChcete si se svým milovaným či milovanou užít celý den, a nejen pár hodin večer? Vyrazte spolu na prohlídku interaktivní filmové expozice Muzea Karla Zemana a spojte ji s romantickou projížďkou lodí po Vltavě a po Čertovce. Svátek všech zamilovaných tak oslavíte dobrodružným výletem za Baronem Prášilem na Měsíc, vznesete se na létajícím stroji z Vynálezu zkázy a svou lásku dosvědčíte v pravěku před mamutem.

Buddha-Bar Hotel Prague v srdci české metropole poskytne skvělé zázemí pro všechny milovníky romantiky a kouzelného svátku lásky. Máte rádi čokoládu? Pak Vezměte svého partnera, děti nebo přátele do Chefshopu na valentýnskou degustaci čokolády. Valentýnskou romantickou večeři nachystal také Relief restaurant u Karlova mostu.
 

Na Valentýna zdarma na zámek Fryštát

Zámek FryštátO víkendu 10. a 11. února nabízí zámek Fryštát, u příležitosti nadcházejícího svátku sv. Valentýna, vstupné do expozice Národní galerie po oba dny zdarma, a zámecké expozice budou přístupné za běžné vstupné s možností vyhrát pěknou cenu a vyfotit se v interiéru zámku dle pokynu průvodkyně.

Zámecké komnaty nabízejí prohlídky s valentýnským kvízem a srdcovým dárečkem. Bonusem je foto v jednom z romantických pokojů zámku. Prohlídky probíhají od 10 do 17 hodin, poslední vychází v 16 hodin. Na prohlídky zdarma není nutné se rezervovat.


Prožijte Valentýn v zoo

SloniZoo Brno by rádo návštěvníkům ukázalo, že se sem vyplatí přijít i v zimě. Případnou sněhovou nadílku si dokáží užít krásně i zvířata, do kterých by to někdo možná ani neřekl. Své kouzlo má ale také zimní zoo bez sněhu. V expozičním komplexu Beringii jsou častěji k vidění rosomáci nebo rysové. Posoudit to mohou ve středu 14. února všichni zamilovaní. Pro zájemce připraví v zoo srdíčkovou stěnu k pořízení netradiční selfie nebo komentovaná krmení o lásce. Největším lákadlem ale bude soutěž o zážitkový program.

V Zoo Tábor můžete vidět mnoho úžasných zvířecích párů. Přijďte je navštívit na Valentýn. O víkendu mají všechny páry vstup 1 + 1 zdarma. A jaké jsou podmínky? Pouze musíte dokázat svou lásku polibkem na pokladně! Stejný úkol čeká zamilované v Zoo Plzeň, kde se slaví celý Valentinský týden.
Zámecká restaurace Piano Nobile

Zámecká restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile Chateau Mcely je otevřena sedm dní v týdnu se sezónním à la carte menu. Menu je postaveno na kvalitních surovinách tak, aby gastronomický zážitek pomohl hostům dosáhnout rovnováhy těla a duše.

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Jedním z nejatraktivnějších míst pro pořádání svatebních obřadů, firemních akcí, školení, konferencí, loveckých i jiných venkovních aktivit je zámek Chateau Mcely. Rekonstruovaný zámek nabízí moderní komfort v neoklasicistním romantickém stylu.

Buddha Bar v srdci Prahy

Buddha Bar v srdci Prahy

Vchod, kterým se rázem ocitnete v jiném světě, ve světě, kde se mísí orient, kolonialismus a pražská secese.